Ve čtvrtek 6. srpna je na programu přednáška vrchního chovatele slonů Martina Kristena, který představí obyvatele pražského Údolí slonů, jejich osobnosti, zvyky a záliby i to, jak se dnes se slony v zoo pracuje a jak se rodí sloní mláďata. Moderním trendem v zoologických zahradách je totiž co nejpřirozenější chov bez dřívější drezury a s co nejmenším přímým kontaktem se zvířaty.

Sloní koupele

Velký sloní svátek pak vypukne v sobotu 8. srpna, kdy se bude v zahradě slavit Světový den slonů. Na programu budou soutěže o tematické odměny, kterých se budou moci zúčastnit celé rodiny. Návštěvníci zoo také budou svědkem vodního dovádění sloních samic Gulab a Shanti. Nebude chybět komentář chovatele a k vidění samozřejmě budou i matky Tamara a Janita se svými letošními mláďaty i starší sloní samečci Rudolf a Max.

Dárky pro slony

Sloni dostanou také dárky – v rámci enrichmentových workshopů jim je vyrobí samotní návštěvníci zoo. Ti si budou v tiskárně také moci vyrobit papír ze sloního trusu, pro odolnější zájemce je připravena i originální pitva sloního trusu.

 

www.zoopraha.cz