V neděli 1. prosince začne advent i v pražské zoologické zahradě. Přírodní jedle, kterou najdete ve spodní části zahrady a která bude ozdobena ve staročeském ladovském duchu i s Ladovým betlémem, se rozsvítí v 17:20.

Ještě předtím se uskuteční lampionový průvod a hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek. Pokud se však chcete přijít podívat pouze na rozsvěcení stromku, od 15:00 hodin mají všichni návštěvníci vstup za 1 Kč.

Mikuláš v zoo

A hned další čtvrtek, tedy 5. prosince, dorazí do Troji Mikuláš, čert a anděl. Projdou celou zoo a budou odchytávat malé hříšníky a hříšnice - hodné děti naopak odmění drobným dárkem. 

Během prosince se můžete v zoo také zúčastnit enrichmentových dílen, jejichž výsledkem budou krásné a zábavné dárky pro zvířata.

Vánoce v zoo

Od 21. do 25. prosince si budou moci návštěvníci odnést betlémské světlo, jež bude u hlavního vchodu do zoo. Samotný Štědrý den pak budou pavilony a restaurace v pražské zoo otevřeny do 14:00 hodin, v ten den můžete nechat u vchodu dárky pro zvířata - třeba zeleninu, ovoce, suché pečivo či piškoty, pro orangutany prostěradla nebo povlečení a pro tygry fotbalové míče.

O vánočních svátcích pak bude následovat program pro děti v Rezervaci Bororo s domácími zvířaty.

Stromky neskončí v popelnici

Pražská zoo každoročně také zpracovává nepoužité vánoční stromečky, na kterých si pochutná celá řada kopytníků - například velbloudi nebo zubři. Tradičně však nejvíce chutnají slonům. Ti se tedy netěší na Štědrý den, ale na dobu na konci roku, kdy dostanou své oblíbené hračky a pamlsky v jednom.