Vůdčí samec pražské skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý Richard, se narodil 9. listopadu 1991 ve Frankfurtu nad Mohanem. V Zoo Praha žije od roku 2003, o rok později se stal otcem historicky prvního mláděte gorily narozeného v českých zoo, samičky Moji. Více o něm se návštěvníci dozvědí během předávání narozeninového dárku.

Pustakawan – zkráceně Kawi – je sameček orangutana sumaterského. Narodil se 17. listopadu 2020. Třebaže pražský chov tohoto druhu má již téměř šedesátiletou tradici, je teprve zdejším třetím orangutaním mládětem. I o něm a jeho rodině bude doprovodný komentář při předání dárku.

Program dne:

10.00 hodin - předání narozeninového dárku Kawimu a rodině orangutanů

Vzhledem k uzavření Pavilonu Indonéská džungle, budou moci návštěvníci sledovat předání prostřednictvím přenosu na obrazovku u Vzdělávacího centra. Následovat bude předání cen vítězům soutěže o nejlepší portrét Kawiho.

15.00 hodin - předání narozeninového dárku Richardovi a členům gorilí skupiny.

Na závěr programu u goril budou předány ceny vítězům soutěže o nejlepší portrét Richarda.

10.00 – 16.00 hodin - doprovodný program: Lidoopi v ohrožení v Pavilonu goril.

Přijďte nejenom slavit, ale také se dozvědět něco o tom, jakým nástrahám čelí lidoopi v současném světě, jaká je míra jejich ohrožení ve volné přírodě a jak můžete přispět k jejich ochraně.