Sobota 18. září

Na třetí zářijovou sobotu každoročně připadá Světový den dárců kostní dřeně. Letos se k němu Praha připojí náborem nových dobrovolníků do registru dárců kostní dřeně. Ten se uskuteční od 9:00 do 18:00 hodin u Vzdělávacího centra Zoologické zahrady hl. m. Prahy.

Neděle 19. září

Hlavním bodem programu bude slavnostní vernisáž ve 13:00 hodin před Galerií Gočárovy domy. Výstava je věnována historii pražské zoologické zahrady, která brzy oslaví 90. výročí. Vernisáž doprovodí živá hudba z 30. let a rozhovory s tvůrci knihy Zoo pro hlavní město i výstavy.

V rámci vernisáže budou také vyhlášeni výherci Soutěžní kvízové stezky, které se budou moci návštěvníci zúčastnit dopoledne (9:00 – 12:30 hodin). Zájemci si vyzvednou soutěžní lístek, projdou připravenou stezkou a na toho nejlepšího čeká výtisk nové knihy Zoo pro hlavní město.

Neděle bude také dnem, kdy se návštěvníci naposledy mohou setkat s tapírem čabrakovým jménem Morse, čeká ho totiž cesta do nového domova. V každou celou hodinu se budou konat komentovaná setkání u tapírů čabrakových a od 10:00 do 16:00 hodin bude otevřena Výtvarná dílna u výběhu těchto zajímavých tvorů, kde mohou návštěvníci mladému tapírovi napsat vzkaz či přání do budoucna.