Na konci května byla v Zoo Praha otevřena nová expozice tasmánské a australské fauny – Darwinův kráter, která přibližuje více než dvě desítky druhů pocházejících z nejmenšího kontinentu. Nejvýznamnější ze všech obyvatel Darwinova kráteru jsou ďábli medvědovití – označovaní také jako „tasmánští čerti“, které pražská zoo získala přímo z Tasmánie jako teprve druhá v Evropě. Návštěvnicky atraktivní ale jsou i další části expozice, zejména průchozí výběh klokanů.

Fotosoutěž ze zoo

Atraktivní je nová expozice i pro fotografy. A právě proto je jedním z témat letošního ročníku návštěvnické fotosoutěže Fotím v Zoo Praha. Dalšími aktuálními tématy jsou letošní sloní holčičky a z minulých ročníků se opakuje téma příroda v pražské zoo, tedy příroda mimo expozice a výběhy, česká fauna a flora, které se v Troji daří.

Jaké jsou kategorie?

Vše je opět rozděleno na tři kategorie, jednu dětskou a dvě dle druhu fotoaparátu - Fotí dospělí, která je určena pro ty, co snímky pořizují na fotoaparáty a mnohdy se rovnají profesionálům a Foceno mobilem pro ty, kdo na svůj telefon zachytili nějakou zajímavou momentku. Dětská kategorie je určena dětem od 6 do 15 let věku.

Jak soutěž probíhá?

Fotografie se nahrávají přes aplikaci na stránkách pražské zoo. Uzávěrka je do konce srpna, pak porota Zoo Praha + renomovaný profi fotograf jako předseda poroty vyberou 20 snímků z každé kategorie. 9. září vypukne semifinále, které už bude v rukou veřejnosti.

Hlasovat pro nejlepší fotografie bude možné na Facebooku Zoo Praha. Deset vybraných obrázků z každé kategorie bude od 28. září vystaveno v Zoo Praha a z nich pak vzejdou úplní vítězové, pro které budou jednak hlasovat diváci a jednak odborná porota. 5. prosince se pak na Dni sponzorů a přátel Zoo Praha vyhlásí výsledky.