Nová expozice je věnována Tasmánii a Austrálii, Darwinův kráter se jmenuje po oblasti v Tasmánii, kterou vyhloubil pád meteoritu, jenž je ztvárněn také v pražské expozici. Kráter se tak stal středobodem tasmánsko-australské expozice a hlavně sídlem jejích prominentních obyvatel – ďáblů medvědovitých.

V Praze jsou čtyři

Ďábel medvědovitý, známý také jako tasmánský čert, se vyskytuje jen na ostrově Tasmánie. I tam ale jeho početní stavy dramaticky klesají. Do budoucna je proto nutné vytvořit dostatečně silnou záložní populaci i v chovech v lidské péči.

V Zoo Praha tento největší žijící dravý vačnatec obývá právě nově vzniklou expozici australské fauny. Zahrada vlastní čtyři zástupce a doufá, že se je podaří rozmnožit.

Místo bažantnice klokani

Nová expozice nahradila část tzv. staré bažantnice, najdete v ní šest venkovních výběhů a dvě voliéry, kromě nich také vnitřní chovné zázemí pro zvířata, do něhož mohou návštěvníci nahlížet. Největším výběhem je ten, který osídlí klokani velcí, na něž se návštěvníci podívají ze zavěšené stezky.

V Darwinově kráteru najdete celkem 22 druhů australské fauny, kromě ďáblů medvědovitých uvidíte vombaty, klokany různých druhů, australské ptactvo a také stromové kapradiny a jinou australskou flóru.