Noční prohlídky s nejmodernější technikou jsou podzimní novinkou v pražské zoo, která je v současné době jedinou zoologickou zahradou na světě, která takto vyspělou technologií disponuje. „Experimentovali jsme s nejrůznějšími termokamerami a zařízeními pro noční vidění, počínaje běžně dostupnými a konče těmi, která jsem doposud znal pouze z akčních filmů. A nyní tedy máme speciální noční prohlídky, během kterých jsou návštěvníci vybaveni termokamerami i další technikou, aby mohli sledovat život v noční zoo a současně se kolem sebe rozhlédnout očima zvířat,“ představil novinku ředitel zoo Miroslav Bobek.

Tento program trvá zhruba hodinu a půl a během něj se návštěvníci na vlastní oči seznámí s detaily termoregulace různých druhů zvířat i s jejich způsobem života po západu slunce.

Další programy

Při Setkání s ďábly návštěvníci projdou s chovatelem expozicí Darwinův kráter, zúčastní se krmení klokanů obrovských a mohou pozorovat ďábly medvědovité při jejich večeři. To vše s odborným komentářem.

Program Chovatelem na půl den v Darwinově kráteru nabízí exkluzivní pohled na práci chovatele v Zoo Praha – zažijte vše na vlastní kůži!  Připravte krmení pro klokany, ježury či klokánky krysí a zkuste si tato zvířata sami nakrmit. Spolu se zkušeným chovatelem pozorujte krmení ďáblů nebo asistujte při vážení či veterinárním tréninku zvířat.

Zoo nabízí i další „chovatelské“ zážitky v rámci programů Chovatelem na jeden den – a to, v Africkém domě, v Údolí slonů, v Pavilonu šelem, u kopytníků a u exotického ptactva.

V nabídce je také Krmení žiraf, Krmení velbloudů nebo Setkání s lachtany.

A víte, že v pražské zoo můžete uspořádat Oslavu narozenin či Svatební obřad?

Podrobnosti o všech zážitkových programech na stránkách zoologické zahrady.