Zoo podle ředitele Miroslava Bobka funguje bez větších problémů. V areálu zahrady pracují hlavně ti, kdo mají na starost zvířata a nejzákladnější provoz: kurátoři, chovatelé, veterinář, krmiváři, údržbáři... Což je asi třetina zaměstnanců. Pokračují také stavební práce, jako je výstavba nového pavilonu goril.

Videa ze zoo

V zoo se jako každé jiné jaro také rodí nová mláďata, jiná zvířata, jako třeba slonice, se na porody připravují, u ledních medvědů zrovna probíhá prvotní fáze rozmnožovacího cyklu. A aby o tohle všechno návštěvníci nepřišli, začal Miroslav Bobek i chovatelé natáčet krátká videa. Ukazují život v prázdné zoo, zvířata, když je nikdo nevidí, nová mláďata i vzácné ďábly medvědovité, jak zkoumají svůj nový výběh.

Krátce ze zoo

Jednoduchá krátká videa z uzavřené Zoo Praha jsou denně natáčena na mobilní telefony, Zahrada jich zatím publikovala přes 40. YouTube kanál nazvaný “Krátce ze zoo” si už získal přes 2 500 sledujících a tisíce dalších uživatelů videa sledují na Facebooku Zoo Praha. Užijte si také alespoň online krásné jarní období rození mláďat!

 

  • YouTube kanál zde