K půjčení je 12 modelů kol, která jsou pro pražský provoz ideálním dopravním prostředkem.  Na výstavě najdete i nová vozidla, například vůz Kaipan VoltAge, který vznikl jako projekt Vysoké školy báňské v Ostravě, ale nabíjecí stanici vyvinul ePoint.

Seznamte se s nabídkou půjčovny elektrokol PRE: pro zákazníky 1. hodina zdarma, pro ostatní od 100 Kč.

Bude 22 stanic

PRE provozuje zatím deset elektrostanic pro dobíjení elektormomobilů a kol. „V dohledné době jich bude 22,“ uvedl mluvčí PRE Petr Holubec. „Spolupracujeme především se soukromými subjekty, například s obchodními centry,“ dodal. První dobíjecí stanice se chystá na Výstavišti Holešovice, další pak v městských částech Praha 22 a Praha 13.

TESTOVALI JSME ELEKTROKOLO: OD TANČÍCÍHO DOMU NA HRAD ZA 15 MINUT

Musí se posílit síť

Jediná dobíjecí stanice je na levém břehu Vltavy. Energetici to zdůvodňují nedostatečnou silou sítě, což by se mělo do budoucna změnit.  Navíc PRE připravuje tzv. chytrou síť, která už počítá s tím, že mnozí odběratelé jsou zároveň i výrobci energie z alternativních zdrojů.

Přicházejí nové elektromobily

Stále více automobilek testuje elektromobily, zkvalitňuje se i jejich dojezd. Například Škoda  testuje novou elektro Octavii. Proto bude nutné síť dobíjecích stanic  rozšířit.  O provozu elektromobilů, elektrokol, elektromotycklů, dobíjení a dalších záležitostech kolem elektromobility  se lze dozvědět více na probíhající výstavě. Ta potrvá do konce května  a během ní se uskuteční i soutěž o bezplatnou zápůjčku dvou elektrokol na celý víkend.

Jak je to s dobíjením

V Praze je v tuto chvíli něco ke třiceti dobíjecím stanicím. Zatímco deset stanic PRE poskytuje energii zdarma, u dalších stanic se platí, a to cca 110 korun. Podrobnosti o elektromobilitě v Praze najdete na stránkách PRE.