Omezení je vyznačeno dopravními značkami , které podle radnice Prahy 1 zamezí nejen zneužívání Jindřišské jako objezdu ucpané magistrály, ale také neoprávněnému parkování na náměstí. Omezení pak také doplní pravidelné neděle bez aut na celém náměstí, která se koná vždy první neděli v měsíci.

Méně aut

Podle  odhadů Technické správy komunikací se dopravní zátěže na Václavském náměstí sníží o 60 procent. Před omezením projelo Václavským náměstím na 20 tisíc aut denně. Omezení se týkají i Jindřišské ulice, a to v délce padesáti metrů od Václavského náměstí. Doprava je odkloněna do ulice Politických vězňů, která je nově obousměrná. Vjezd do Panské ulice bude možný přes Jindřišskou ulici nebo z ulice Politických vězňů.

Žádné parkování

V prostoru, kde je nově pěší zóna, je zakázáno stání i parkování. Radnice Prahy 1 odkazuje  na parkování v garážích u hlavního nádraží. Obyvatelé lokality či firmy, které vlastní podzemní garáže, se do oblasti dostanou na povolení. Pro majitele parkovacích karet radnice zajistila  náhradní parkování.

Zásobování jen na výjimku

Zásobovací vozy se z horní části Václavského náměstí do pěší zóny dostanou pouze mezi pátou a desátou hodinou ranní. Omezení se netýkají vozidel taxislužby.

Na Malém rynku také bez aut

Od 2. dubna nesmějí na Malé náměstí také žádná auta. Radnice Prahy 1 se rozhodla tento prostor ochránit pouze pro chodce a místo dohadujících se taxikářů a mnoha aut, která tu často ani nemají oprávnění parkovat, tu budou klidné restaurační zahrádky. Místní radnice vyhradila potřebným místo k parkování v přilehlých ulicích.