Pokud víte o nějakém parkovišti, které by zde rozhodně nemělo chybět, případně pokud zjistíte, že naše informace nejsou aktuální, napište nám na redakce.portal@praha.eu.

 

Hlavní nádraží - garážovací a parkovací komplex

Možnost parkování osobních aut a autobusů v centru města 24 hodin denně. Václavské náměstí vzdáleno cca 600 metrů. Komplex se nachází přímo ve vlakové stanici Hlavní nádraží a navazuje na stanici metra trasy C Hlavní nádraží.

Florenc

Parkoviště v ulici Na Florenci nedaleko centra a navazuje na metro tras C a B, 80 metrů od Masarykova nádraží. Je určeno jak pro osobní vozy, motocykly, tak i autobusy. Provozní doba: pondělí - pátek 8–20 hod., sobota 9–18 hod., neděle a svátky 9–17 hod. Pojištění v ceně.

Nonstop parking Florenc, Praha centrum

Nonstop parkoviště se nachází v bezprostřední blízkosti centra Prahy, několik kroků od autobusového nádraží ČSAD Florenc a přestupní stanice metra Florenc (linky B, C). Na dohled jsou i tramvajové zastávky "Těšnov" a "Bílá labuť" (linky 3, 5, 8, 24). Zaparkovat lze nejen osobní a užitkové vozy, ale také motocykly, autobusy, trucky, návěsy a karavany. Objekt je uzavřený, se stálou hlídací službou, nočním osvětlením, kamerovým systémem a dalšími bezpečnostními prvky.

Garáže Letná

Moderní garáže přímo proti stadionu pražské Sparty, u výjezdu z Tunelu Blanka. Možnost krátkodobého i dlouhodobého stání v bezpečných, střežených garážích. Cena za hodinu 40 Kč, za den 150 Kč. Návaznost na tramvajové linky.  

Garáže Dejvice

Hlídané podzemní garáže v budově Národní technické knihovny v Praze 6 v pěší vzdálenosti na metro linky A - stanice Dejvická, tramvajovou i autobusovou dopravu. Můžete zde využít jednorázového i rezidenčního parkování. Vybaveny ruční myčkou, kamerovým dohledem. Nízké ceny.

Václavské garáže

Podzemní garáže s kapacitou 120 míst se nacházejí v centru Prahy jen pár kroků od Karlova náměstí (Praha 2, Václavská 18). Návaznost na MHD - metro trasy B. Provoz je zajištěn nonstop včetně personální obsluhy s cenou 50 Kč/hod.

Letiště Praha

AeroParking nabízí krátkodobé stání pro ty, kteří na letiště přiváží cestující nebo plánují cestující vyzvednout bez zdržení. 15 min jednou za 24 hodin je stání na expresních parkovištích zdarma, poté je stání zpoplatněno regulačním poplatkem. Stání 16 až 30 min je zpoplatněno 100 Kč. Po 30. min je každých dalších 30 min zpoplatněno 100 Kč. 

Na parkovištích s tarifem pro krátkodobé parkování zaplatíte jen 60 Kč za hodinu parkování. Parkoviště se nacházejí přímo u terminálů a volit můžete mezi parkovacím domem PC Comfort nebo parkovištěm PB Economy.

Dlouhodobé parkování je možné bez rezervace, při rezervaci online můžete parkovat již za 990 Kč na 8 dní. 

Parking Národní divadlo

Zajímavé místo pro parkování nabízí také podzemí Národního divadla. Jediný nájezd je Divadelní ulicí, počet parkovacích míst je 216, hojně je využíváno při návštěvách divadla, často i přes den. Provoz je nonstop. Možnost bezbariérového vstupu pro vozíčkáře.

Parking Kotva

Podzemní garáže pod obchodním domem Kotva na náměstí Republiky s kapacitou 350 míst, nabízejí krátkodobé i dlouhodobé parkování. Cena za hodinu 50 Kč, provoz nonstop. Napojení na metro trasy B stanice Náměstí Republiky a také na tramvajové linky.

Garáže Rudolfinum

Podzemní parkoviště se nachází pod náměstím, možnost bezbariérového vstupu pro vozíčkáře – výtah. Za hodinu parkování zaplatíte 60 Kč a za 24 hodin parkování 660 Kč. Napojení na MHD (metro trasy A stanice Staroměstská, tramvaje č. 17,18 a 2). Vhodné při návštěvě kulturních událostí v Rudolfinu.

OC Nový Smíchov

Podzemní garáže tohoto obchodního centra v Praze 5využívají především návštěvníci obchodů, kin a restaurací. První tři hodiny jsou zdarma, o víkendech a státních svátcích můžete parkovat až 5 hodin zdarma. Garáže s kapacitou 2500 automobilů nabízejí přímou návaznost na MHD.

Palladium

Podzemní hlídané parkoviště umístěné v prostorách nákupního centra pojme 900 vozů (vjezd i výjezd je z ulice Revoluční). Toto největší stání na Praze 1 je otevřeno nonstop s cenami od 55 Kč za hodinu a vynikajícím napojením na MHD.

Parking Centrum

Jedny z nejrozsáhlejších garáží v Praze které jsou integrovány do dopravního řešení hl. m. Prahy, včetně informačního a naváděcího systému.
Nacházejí se vedle Státní opery Praha a jsou vzdálené cca 100 metrů od Václavského náměstí. Přístupné jsou z obou směrů přímo ze Severojižní magistrály. K dispozici je 468 parkovacích míst ve 13 patrech. Garáže jsou určeny jak pro krátkodobé tak i pro dlouhodobé parkování. Služby využívají především firmy sídlící v okolí a rezidenti Prahy 1 a 2. Napojení na MHD ( metro A stanice Muzeum). Provoz je nonstop vč. personální obsluhy.

OC Galerie Harfa

Parkování v podzemních garážích obchodního centra. Vjezd je možný z ulic Českomoravská a Ocelářská. Návaznost na MHD: stanice metra B – Českomoravská (10 minut do centra Prahy), zastávka autobusových a tramvajových linek. Vlakové nádraží Praha Libeň je vzdálené 1 zastávku tramvají. Provozní doba parkoviště je denně od 6:30 do 23:30. Bezbariérový vstup pro invalidy a rodiče s kočárky, kapacita 1600 parkovacích míst, dostupné služby v parkingu – automyčka, nabíjecí stanice pro elektromobily, XXL místa pro auta s kočárky a velká auta. První 4 hodiny parkování zdarma.

ParkHous

Halové garáže v Praze 10. Pro krátkodobé i dlouhodobé parkování, 360 míst v šestipatrovém objektu, nonstop provoz, vjezd a výjezd pomocí GSM klíče, jednoduché a bezplatné ovládání mobilním telefonem, kamerový systém, stálá služba, ostraha. Základní cena 200 Kč/den.

Parkoviště Praha-Holešovice

Nonstop parkoviště v Praze 7 s vjezdem z Bubenské ulice je hlídané přítomnou obsluhou i kamerovým systémem. Parkování i pro motorky, autobusy i karavany. Hodinová sazba od 30 Kč, výhodné rezidentní stání.

Nábřeží Ludvíka Svobody

Nonstop parkoviště se nachází na nábřeží Ludvíka Svobody v Praze 1 (za budovou Ministerstva dopravy). Nabízí 162 míst, hodinové parkovné 40 Kč.

Nádraží Holešovice

Nonstop parkoviště je přilehlé k budově vlakového nádraží Praha – Holešovice. K dispozici 60 míst, cena za hodinu 40 Kč.

Nádraží Smíchov

Nonstop parkoviště se nachází cca 150 m od vlakového nádraží Praha - Smíchov. Kapacita 201 stání, pro osobní automobily cena za hodinu 30 Kč, pro autobusy (20 míst) cena za hodinu 60 Kč.