Řidiči, kteří pravidelně využívají odstavná parkoviště na okraji města začleněná do systému P + R, musí do peněženky sáhnout pro jinou minci. Desetikorunový poplatek se zvyšuje na 20 Kč.

Kdykoli si před svou cestou můžete zkontrolovat aktuální obsazenost parkovišť na stránkách Technické správy komunikací hlavního města Prahy zde

Zároveň se ruší jízdenka P + R, kterou řidiči mohli využít pro cestování MHD v hodnotě 40 Kč a 80 Kč. Změna souvisí s novými tarify PID platnými od 1. července. Pro majitele předplacených kuponů nahraných na opencard se nic nemění.

Hlavní město Praha klade důraz na cestování městskou hromadnou dopravou, která Pražany i návštěvníky metropole spolehlivě doveze k jakémukoli cíli. Těm, kdo ale do metropole zavítají autem a nechtějí v centru (často zbytečně) hledat volná místa k zaparkování, doporučuje parkovací plochy označené P + R, Park and Ride.

Parkoviště P + R tvoří systém odstavných ploch v okrajových částech Prahy, vždy ale v blízkosti městské hromadné dopravy. Jsou otevřena denně od 4.00 hodin do ukončení provozu metra, přibližně tedy do 1.00 h.

Poté se parkoviště uzavírají a za nevyzvednutý automobil řidič zaplatí částku 100 Kč – to je mimochodem cena jako za 3 hodiny parkování v centru.

Doplňkovou službou na záchytných parkovištích je služba B + R (Bike and Ride), kterou ocení cyklisté: v otevírací době P + R mohou své jízdní kolo odstavit ve stojanech zdarma.