Pro snadnou orientaci při jízdě v tunelu a pro usnadnění pohybu a orientace v případě vzniku mimořádné události (nehoda, požár v tunelu), byla pro tunely Městského okruhu vytvořena jednotná koncepce barevného řešení a orientačního systému. Ta spočívá v unifikovaném systému obkladu stěn, tvořeném obkladačkami formátu 125 x 250 milimetru, který je uspořádán do jednotného schématu s odlišením barvy tzv. vodícího pásu výšky 500 mm ve výšce očí řidiče. Každý tunelový úsek má charakteristickou barvu tohoto pruhu, zbytek stěn do výšky 3,25 metru je obložen škálou tří odstínů béžové barvy.

V místě tunelových propojek a SOS výklenků jsou boky tunelu spojeny výrazným pruhem v zelené barvě. V tomto pruhu je luminiscenčním nátěrem provedeno označení SOS výklenku v jednotném tvaru. Například označení B-10A znamená desátý výklenek v rámci vnějšího tubusu tunelu Blanka. Hrana chodníku je natřena luminiscenčním nátěrem.

Na stěnách jsou umístěny orientační tabulky s luminiscenční vrstvou udávající směr a vzdálenost k nejbližšímu únikovému východu.

Barevné řešení tunelového komplexu Blanka
Obklad stěn / tři barevné odstíny a charakteristická barva úseku
  RAL 1001 béžová
  RAL 1014 slonová kost
Charakteristické barvy úseku
Brusnice RAL 2009 dopravní oranžová
Dejvice RAL 4006 dopravní fialová
Královská obora RAL 5017 dopravní modrá
Nátěr klenby
  RAL 7004 signální šedá
Zvýraznění SOS výklenku a propojky
  RAL 6032 signální zelená