Podporu k zapojení se do celorepublikové kampaně „Do práce na kole“, získali zaměstnanci magistrátu i od vedení města. Akci podpořili náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek a ředitelka magistrátu JUDr. Martina Děvěrová. Osobně se pak kampaně zúčastnil náměstek primátorky pro územní rozvoj PhDr. Matěj Stropnický.

Účast zaměstnanců v kampani byla ze strany vedení magistrátu podpořena nejen morální podporou a aktivním zapojením se, ale především také vybudováním zázemí pro parkování kol a zpřístupněním nových sprch v obou hlavních budovách. Čímž byli účastníci nadšeni. „Je skvělé, že po tolika letech nám bylo něco takového umožněno.“ řekl jeden z účastníků na závěrečném vyhlášení. Bohužel i přesto, že vzniklo v obou budovách několik míst pro kola, je jejich kapacita nedostatečná. V brzké době by však mělo dojít k navýšení kapacity těchto míst a k zastřešení venkovních stojanů.

Celkem 60 zaměstnanců MHMP se aktivně zapojilo do celorepublikové kampaně „Do práce na kole“Cílem kampaně bylo najezdit více jak 66% cest do práce na kole. To se podařilo zvládnout 39 zaměstnancům a deseti týmům. Dvanácti účastníkům se podařilo nevynechat ani jeden jediný den a dosáhnout tak 100%. Všichni, kteří zabojovali a dosáhli požadované hranice, dostali nerezovou láhev na kolo s logem Prahy i kampaně.

Nejvíce kilometrů při svých každodenních cestách najezdil kolega Petr Cuc (612 km). Nejlepší ženou v této soutěži pak byla kolegyně Zuzana Hölzelová s 505 Km. Oba kolegové byli odměněni voděodolným pouzdrem na smartphone na kolo, takže od teď si mohou své výkony i cestu sledovat za každého počasí. Speciální kategorií, která byla vyhlášena, byl nejmladší a nejstarší účastník. Věkový rozdíl mezi oběma oceněnými je 39 let. Za odměnu si teď budou moci na víkend zapůjčit elektrokolo, které věnovala společnost PRE - zdarma.

Celkem 60 zaměstnanců MHMP se aktivně zapojilo do celorepublikové kampaně „Do práce na kole“Týmy dostaly také možnost ukázat svou kreativitu a přihlásit svou týmovou fotografii, sérii fotografií nebo jiná umělecká dílka, vypovídající o jejich cestách do práce. Jako nejlepší byla vyhodnocena fotografie týmu Fantastická čtyřka s podtitulem „Upocení, ale pořád fantastičtí“. Vrcholem vyhlášení bylo losování z týmů, jejichž členové dohromady najezdili více jak 66%. Výhercem se stal pětičlenný LUZR team a dostal elegantní městské brašny na kolo.

Na závěrečném setkání, které proběhlo 11. června, se sešla více jak polovina všech účastníků. Vyhlášení výsledků a předání cen byla jen jedna z částí tohoto večera. Většina času byla věnována společnému seznámení se a diskusi o každodenních cestách do práce na kole. Každý z přítomných si pak nakreslil mapu své cesty, tak jak ji vnímá a vypíchl místa jak problematická, tak příjemná. Závěr setkání byl věnován diskusi o motivaci, problémech i přínosech jízdy na kole jako způsobu dopravy. Zajímavostí bylo porovnání vnímání dané problematiky z rozdílných podhledů žen a mužů.

A jaká může být podle účastníků motivace k cestám do práce na kole?

…úsměv na tváři, …probuzení, …bloudění po sídlišti – několik dní za sebou ;), …dobití baterek, …jezdit čistěji a zeleněji než Zelení, …fyzická kondička, mít dobrý pocit z toho, udělat něco pro sebe, …nejet smrdící tramvají, …možnost potkat u Vltavy krásného ledňáčka, …ranní krása Prahy, …úbytek tukových buněk, …příjemné probrání, …radost, …více úsměvu, když to člověk přežije, …vyhnout se nudě v MHD, …vyčistit si po práci hlavu, …kolega, který mi díky cestám do práce na kole konečně stačí ;) …