Společným zvoněním na cyklistické zvonky se účastníci akce pokusí před polednem probudit smíchovskou náplavku. Ta v uplynulých letech sloužila především k parkování. Město výhledově plánuje oživit tuto část Smíchova a každý tak dostane možnost vyzkoušet si, jak by náplavka mohla v budoucnu vypadat. Společně s uzavřením jednoho jízdního pruhu na ulici Strakonická a Hořejší nábřeží se zde vytvoří prostor pro bezpečný příjezd jízdních kol z obou hlavních směrů.

Třímetrový pruh v délce 3,5 km pak bude po celý den sloužit jako testovací dráha pro elektrokola, nákladní a městská kola. Na místě bude možné vyzkoušet si jízdu na nejrůznějších šlapacích, odrážecích a jiných dopravních prostředcích. Elektrokola, nákladní kola, skládací či městská kola budou připravena i pro ty, kdo dorazí pěšky nebo přijedou tramvají. Provoz osobních a nákladních automobilů bude zachován ve druhém jízdním pruhu, vzhledem k sobotnímu provozu by měl být průjezd Smíchovem hladký.

Odpoledne čeká na návštěvníky také módní přehlídka s jízdními koly. Nová i recyklovaná městská kola budu hrát hlavní roli v přehlídce, která ukáže nový rozměr městské cyklistiky – kolo jako životní styl a vyjádření jedinečnosti. Originální modely doprovodí tašky a kabelky značky VAHO Trashion, keré jsou vyráběné z recyklovaných pneumatik, duší a reklamních bannerů.

Návštěvníci budou moci změřit své síly na kolech i v testech vědomostí. Mobilní dílna Bajkazyl bude zdarma poskytovat jednoduchý servis kol. Iniciativa Cyklisté sobě zase bude na místě sbírat podněty od uživatelů jízdních kol. Kampaň Nakupuj na kole se snaží ukázat, že jízdní kolo může být užitečným pomocníkem i v denním životě rodiny.

Svůj stánek zde bude mít také magistrát hl. m. Prahy. Zájemci si mohou přijít pro cyklistickou mapu nebo pro některý z tematických letáčků informujících o jízdě na kole po Praze a o bezpečnosti provozu. Všechny tyto materiály včetně bannerů budou dovezeny na speciálním nákladním kole Christianii v červených magistrátních barvách.   

Od 15 hodin čeká návštěvníky koncert skupiny the Love Songs Orchestra, nejzábavnější dechovka balkánského střihu současnosti. Pětičlenná akustická formace kapelníka Tomáše El Checo Průši si na sobotní odpoledne připravila speciální hudební cykloset pro celou rodinu. Nejkrásnější písničky z balkánské klasiky, které znáte z filmů Emira Kusturicy doplní vášnivé hity světové worldmusic a originální původní skladby.

Akci pořádá sdružení NaKole, nad akcí převzali záštitu náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a za Prahu 5 starosta Radek Klíma a radní pro kulturu Petr Hnyk.

Informace o dopravě na kole, metrem či tramvají, program akce, místa a časy odjezdů cyklojízd najdete na oficiálním webu akce www.cyklozvoneni.cz.

Základní informace:
Termín: 12. září 2015
Cíl: Smíchovská náplavka (poblíž Jiráskova mostu)
Podrobnosti:   www.cyklozvoneni.cz