„Po dlouhém jednání, mimo jiné se soukromým vlastníkem pozemků, se nám podařilo úsek zprůjezdnit jediným možným řešením, a to velmi netypickým, kterému pracovně říkáme anglický,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

Míjejí se protisměrně

Cyklisté jedoucí na Prahu vjedou na ulici Výpadovou na cyklopruh směr Praha, cyklisté jedoucí z Prahy směr Radotín, Černošice jedou po chodníku. Tudíž se cyklisté míjejí protisměrně. Takové řešení je v Praze ještě na Povltavské – U Českých loděnic. Původně na úseku dlouhém téměř půl kilometru byl záměr rozšířit chodník a zřídit na něm regulérní cyklostezku.

Netradiční řešení

Ten však padnul na neochotě firmy Radotínský přístav odprodat cca 1,5m široký pruh svého pozemku. „Proto nakonec vzniklo toto netradiční řešení,“ vysvětlil mluvčí TSK Tomáš Mrázek a dodal, že v daném úseku byla snížena rychlost pro automobily na 50 km/h.

Páteřní cyklotrasa A 1 a EV4 (Eurovelo – páteřní evropská cyklotrasa Kyjev – Brno – Praha – Frankfurt – Le Havre) zajišťuje souvislé bezpečné spojení po levém vltavském břehu pro dopravní i rekreační cyklistiku.