Až do konce října

Vlak, složený z motorového vozu a přívěsného vozu umožňujícího přepravu většího počtu jízdních kol, je v provozu vždy o víkendech a svátcích od 29. března do 28. října 2014 v rozsahu dvou párů spojů. Pro přepravu cyklistů je přednostně určen vždy druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení.

Jízdní řád téměř beze změny

V jízdním řádu cyklovlaku došlo oproti loňskému roku pouze k nepatrným úpravám, cyklovlak tak odjíždí z Masarykova nádraží v 9:10 a 13:41 a zpět ze Slaného v 11:31 a 17:10. Cesta z Masarykova nádraží do Noutonic poblíž hradu Okoř trvá zhruba hodinu, do Slaného asi 1 hodinu a 40 minut.

Využijte slev

V cyklovlaku platí mimo Tarifu ČD také Tarif Pražské integrované dopravy. Je tak možné kombinovat jízdné Českých drah například s pražskou tramvajenkou, a tím využít výhody integrovaného tarifu. Jednotlivé jízdenky PID lze však použít pouze pro cesty z Prahy Masarykova nádraží do Hostivice, dále platí pouze jízdné ČD nebo předplatní jízdenky PID (ty jen do železniční stanice Podlešín). Cena přepravy jízdního kola jako spoluzavazadla se pohybuje dle Tarifu ČD od 25 Kč (záleží na ujeté vzdálenosti), na území Prahy lze při využití jízdného PID přepravovat kolo zdarma.

Skvělý tip na výlet

Smyslem cyklovlaku je přiblížit pěším a cykloturistům atraktivní cíle, jako je zřícenina hradu Okoř, rotunda sv. Petra a Pavla v Budči, rodiště Oty Pavla v Buštěhradu nebo údolí Zákolanského potoka. Pro Pražany je to jedinečný tip na výlet po okolí hlavního města.

Upozornění: Ve dnech 10. 4. – 5. 5. 2014 plánuje Správa železniční dopravní cesty výluku mezi Noutonicemi a Podlešínem a z tohoto důvodu nepojede cyklovlak v úseku Noutonice – Slaný a zpět.

V roce 2013 využilo cyklovlak na Okoř a do Slaného celkem 6037 cestujících, kteří přepravili celkem 706 kol. V průběhu letošní sezóny chystají České dráhy ve spolupráci s organizací ROPID několik novinek, které by měly do cyklovlaku přilákat nové cestující. Dopravce plánuje během jara nasadit na spoje modernější soupravu s řadou nových služeb.