Aktuality

Celkový počet: nejméně 50
Na stránce:
 • 16. 2. 2023 Cykloopatření mají smysl, potvrzuje výzkum
  Výzkum zaměřený na dopravu v pražské aglomeraci prokázal, že cyklistická opatření zvyšují bezpečnost nejen cyklistů, ale také automobilistů. Nejbezpečnější jsou cyklostezky. Pokud na sebe cyklostezky, cyklopruhy a další dopravní opatření navazují, výrazně roste počet cyklistů, kteří je využívají.
 • 31. 1. 2023 Sdílená kola s Lítačkou využilo v loňském roce 34 tisíc lidí
  Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu opakovaně. Ukázalo se, že tato výhodná kombinace má pro cesty po Praze smysl a že lidé používají sdílená kola jako rychlou a výhodnou možnost, jak se dostat do cíle své cesty.
 • 2. 11. 2022 Praha s příchodem zimního času znovu připravila kampaň, jejímž cílem je varovat nedostatečně osvětlené cyklisty
  Už posedmé se koná na frekventovaných místech kolem pražských cyklotras bezpečnostně preventivní akce Nejezdi jak netopejr, při které hlavní město ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy kontroluje vybavení cyklistů i ostatních účastníků silničního provozu. Cílem je předcházet riziku střetu s auty.
 • 24. 5. 2022 Praha finančně podpoří výstavbu cyklostezek i další projekty městských částí v oblasti dopravní infrastruktury
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila poskytnutí dotací na přípravu a realizaci projektů v oblasti dopravní infrastruktury v celkové výši 177 127 000 Kč. Finanční příspěvky budou směřovat do výstavby nových cyklostezek, bezbariérových přechodů nebo například pěších propojek. Mezi úspěšné žadatele se řadí městské části Praha 8, Praha 9, Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha-Běchovice, Praha-Čakovice, Praha-Dubeč, Praha-Klánovice, Praha-Lysolaje, Praha-Satalice a Praha-Vinoř.
 • 4. 5. 2022 Praha letos otevře nejvíce nových úseků cyklotras v historii. Naváže tak na rozsáhlé loňské investice
  Loňský rok potvrdil rekordní nárůst počtu lidí, kteří jezdí Prahou na kole. Bicykly používají podle statistik lidé stále více nejen pro volný čas, ale i na jízdy do práce. Praha proto bude letos pokračovat s výraznými investičními aktivitami při vytváření příznivých podmínek pro cyklisty. Zprovoznit by se mělo 16 nových úseků cyklistických tras. Celkem Praha od roku 2019 investovala do rozvíjení cyklistické infrastruktury více než jednu miliardu korun, pro letošní rok je vyčleněno 245 milionů korun.
 • 19. 4. 2022 Na Lítačkou si bude dál možné půjčit sdílené kolo zdarma, bikesharing se stane běžnou součástí pražské MHD
  Půlroční pilotní spolupráce Pražské integrované dopravy a poskytovatelů sdílených kol jednoznačně prokázala, že tato možnost pohybu po Praze má smysl právě díky výhodné kombinaci veřejné dopravy a jízdy na kole pro první nebo poslední část cesty po městě. Praha nyní vypisuje veřejnou zakázku na trvalé zapojení sdílených kol do služeb veřejné dopravy v Praze včetně možnosti půjčit si také elektrokolo. Za půl roku pilotního provozu využilo možnost půjčit si kolo zdarma téměř 12 tisíc lidí a celkový počet výpůjček přesáhl 164 tisíc.
 • 10. 3. 2022 V hlavním městě se stále zvyšuje podíl cyklistů v dopravě. Praha plánuje rozšířit klíčové cyklostezky a navazující trasy
  V metropoli cestuje na kole či podobnými prostředky stále více lidí. Počet cyklistů se od roku 2019 výrazně zvýšil, a to přibližně o 73 %. Alespoň jednou za měsíc přitom v Praze na kole vyjede každý druhý dospělý člověk (až 456 tisíc Pražanů). Praha proto plánuje další rozšiřování cyklostezek a páteřních cyklotras mimo jiné spojujících hlavní město a Středočeský kraj.
 • 23. 2. 2022 Nové memorandum o poskytování sdílených kol má zajistit lepší fungování bikesharingu na území Prahy
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Memorandum o poskytování sdílených jízdních kol na území hlavního města Prahy. Nově budou například definovány lokality, kde nebude umožněno sdílená kola odkládat. Provozovatelé také budou předem předkládat provozní plán, který bude projednán s dotčenými městskými částmi nebo provozovat kontaktní místo, případně telefonní linku, kde bude možnost řešit vzniklé problémy. Schválený dokument nahradí původní memorandum s provozovateli sdílených kol z roku 2018, které už nedostačovalo současným požadavkům.
 • 14. 1. 2022 Čtvrt roku sdílených kol s Lítačkou zdarma: 72 000 výpůjček a noví uživatelé i v zimě
  Za první tři měsíce pilotní spolupráce Pražské integrované dopravy a poskytovatelů sdílených kol využilo možnost půjčit si kolo zdarma až čtyřikrát denně na 15 minut již přes 7 200 lidí. Celkový počet výpůjček už přesáhl 72 tisíc a noví uživatelé přibývají každý den i teď v zimním období. Ukazuje se, že výhodná kombinace pražské MHD s jízdou na kole má smysl. Proto nyní připravuje Hlavní město Praha přerod tohoto pilotního projektu do trvalého provozu.
 • 8. 12. 2021 Praha má druhé cyklodepo na Andělu
  Po ročním úspěšném provozu Cyklodepa Florenc na Těšnově otevírá Praha druhé Cyklodepo Anděl na Smíchově. První kola do ulic metropole vyjíždí 8. prosince a další přepravci se budou přidávat během ledna. Cyklodepa slouží k rozvozu zásilek v širším centru Prahy. Po pravém břehu se díky Cyklodepu Anděl obslouží prostřednictvím nákladních elektrokol i levý břeh Vltavy. Praha chce rozšiřováním cyklodep ulevit veřejnému prostoru, snížit dopravní zátěž a přispět tak ke zkvalitnění života obyvatel v centru města.
Celkový počet: nejméně 50
Na stránce: