Aktuality

Celkový počet: nejméně 60
Na stránce:
 • 9. 9. 2019 Praha zaplatí přípravu nových cyklostezek, na severovýchodě města vznikne systém cest propojený s centrem metropole
  Pražští radní podpořili financování projektové přípravy a částečnou realizaci cest pro cyklisty a pěší na severovýchodě Prahy. Městské části Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha-Čakovice, Praha-Satalice a Praha-Vinoř vyprojektují, jak jednoduchými úpravami polních cest a cest třetí třídy propojit stávající cyklostezky v ucelený a komplexní systém cest nejen pro kola.
   
 • 20. 6. 2019 Květnové výzvy „Do práce na kole“ se zúčastnily tisíce lidí. Vybízela ke změně dopravního chování obyvatel
  Celkem 105 zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy rozdělených do 28 týmů se zúčastnilo celonárodní soutěže „Do práce na kole“. V rámci celé metropole se zapojilo 5 869 lidí, kteří během května chodili, běhali nebo jezdili do práce na kole. Společným cílem všech účastníků květnové výzvy bylo ukázat, že cesta do práce může být strávena aktivně a navíc s pozitivními dopady na životní prostředí i sebe samé.
 • 9. 5. 2019 Již popáté se Magistrát hlavního města Prahy zapojil do celonárodní akce „Do práce na kole“
  Jak už se stává zvykem, tak i letos se úředníci, zaměstnanci, ale i politická reprezentace Magistrátu hl. m. Prahy, rozhodli přispět ke zlepšení životního prostředí a ulevit dopravě ve městě. V roce 2018 najeli 22 816 km a společně ušetřili 3,5 tuny CO2.
 • 25. 4. 2019 Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda
  V sobotu 27. dubna 2019 se v hlavním městě uskuteční sportovní akce Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda. Její trasy povedou po komunikacích v Praze 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 a 17. Povolena je postupná uzavírka dotčených komunikací na trasách cyklojízdy.
 • 26. 3. 2019 Prahou loni projelo jen kolem sčítačů čtyři miliony cyklistů
  V úterý 26. března zahájil Magistrát hlavního města Prahy další cyklistickou sezonu. Oblíbenost cyklistické dopravy v hlavním městě roste a dokazují to především nainstalované sčítače. Jen za rok 2018 kolem nich projely 4 miliony cyklistů, což je o 2,5 % více než v roce 2017. Praha má v plánu podpořit růst počtu cyklistů, a to především investicemi do infrastruktury. V letošním roce jsou v plánu například cyklostezky v úseku Cholupice – Dolní Břežany, Vodní prostup Rokytka, který usnadní průjezd páteřní trasy A26 a dalších tras od Vltavy až po Dolní Počernice. Dále cyklostezka Prostřední cesta u Kolodějí, stezková úprava cyklotrasy mezi Sedlcem a Suchdolem a poslední část cyklostezky Zbraslav – Jarov. Zároveň se na dalších úsecích ulic objeví nové cyklopruhy.
 • 22. 3. 2019 Cyklobus opět vyráží do pražských ulic
  Od soboty 23. března 2019 vyjede na svou sezonní trasu pražský cyklobus. Dopravní podnik hl. m. Prahy umožňuje na lince č. 147 přepravovat jízdní kola na speciálním rámu umístěném na zadní části autobusu. Stejně jako v minulých letech budou cyklisté moci jízdní kola přepravovat mezi určenými zastávkami až do konce října.
 • 13. 12. 2018 Nový most pro pěší a cyklisty u stanice metra Nové Butovice
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s, uvedla 12. prosince do provozu nový most v Praze 13. Ten spojuje úroveň vstupu do stanice metra Nové Butovice s pěším koridorem směrem k poliklinice a Úřadu městské části. Po pouhých osmi měsících od demolice původního mostu se sem vrací cyklisté a pěší. Kompletní dokončení stavby, včetně vozovky pod mostem, je naplánováno na březen 2019.
 • 12. 12. 2018 Nová cyklostezka mezi Kolodějemi a Újezdem nad Lesy
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK, a.s.) otevřela 11. prosince 2018 úsek cyklostezky, který spojuje Koloděje s Újezdem nad Lesy. Nová stezka pro chodce a cyklisty byla vybudována v prostoru stávající polní cesty, navazuje tak na ulici Václava Chocholy v Kolodějích a končí na komunikaci Oplanská v Újezdě nad Lesy.
 • 5. 11. 2018 Praha si ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy a BESIP posvítí na chodce, cyklisty i uživatele koloběžek
  Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy uskuteční již tradiční osvětovou akci „Nejezdi jako netopejr“. Cílem této preventivně-informační kampaně je upozornit nejen pěší a cyklisty, ale například i uživatele koloběžek nebo in-line bruslaře, na správné osvětlení a viditelnost zejména v ranních a podvečerních hodinách. 
   
 • 27. 9. 2018 U metra Vltavská byl instalován nový typ cyklostojanů
  Nové cyklistické stojany, které umožňují zároveň provést údržbu kola, případně ho dohustit nebo dobít elektrokolo, byly instalovány u stanice metra Vltavská v Praze 7. Jedná se o pilotní projekt, který dnes představil náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.
Celkový počet: nejméně 60
Na stránce: