Aktuality

Celkový počet: nejméně 60
Na stránce:
 • 30. 8. 2021 Praha chce zapojit systém sdílení jízdních kol do integrované dopravy
  Městská rada se dnes seznámila s „Pilotním projektem zapojení sdílených kol do Pražské integrované dopravy na území hlavního města Prahy“ a uložila řediteli organizace ROPID zajistit jeho realizaci.
 • 24. 8. 2021 L'Etape Czech Republic by Tour de France
  Závod a zároveň festival cyklistiky se uskuteční v sobotu 28. srpna. Ale není nutné závodit, může to být i pohodová vyjížďka. Start a cíl jsou v Praze, trasy vedou po uzavřených silnicích Křivoklátska, Berounska a Českého krasu a na každého, kdo to zvládne, čeká medaile.
 • 2. 8. 2021 Cyklodepo na Florenci jako jeden ze nejekologičtějších evropských projektů. Praha chystá další na Andělu
  V listopadu loňského roku bylo na pražské Florenci otevřeno první městské cyklodepo určené pro rozvoz zásilek po centru města na nákladních elektrokolech. Teď se dostalo mezi nejlepší evropské projekty Eurocities Awards 2021 v kategorii Zero pollution. Praha v návaznosti na úspěšnost depa chystá další na Andělu, jehož provoz bude zahájen toto září.
 • 4. 6. 2021 Hlavní město letos podpoří výstavbu nových cyklostojanů na místech, které navrhnou přímo Pražané
  Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Technickou správnou komunikací (TSK) pokračuje v intenzivní výstavbě nových cyklostojanů. Záleží na tom, aby byly postaveny na místech, kde jsou opravdu potřeba, proto budou moci lokality navrhovat sami Pražané s využitím bikesharingových a navigačních aplikací.
 • 2. 6. 2021 Dopravní opatření v souvislosti s akcí Světová cyklojízda
  Ve čtvrtek 3. června 2021 se v Praze uskuteční akce Světová cyklojízda, jejíž trasa povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7 a 8. Zúčastní se jí 500 – 700 cyklistů a v trase jízdy je povolen pohyblivý zábor.
 • 26. 4. 2021 Praha se opět zapojí do kampaně Do práce na kole
  Již posedmé se zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy formou vnitrofiremní soutěže zapojí do celorepublikové kampaně Do práce na kole. Celá akce, která má za cíl nejen podpořit aktivní způsoby dopravy, ale také spolupráci zaměstnanců magistrátu, je mezi nimi velmi oblíbená. V loňském roce se jich přihlásilo celkem 131.
 • 14. 4. 2021 V Praze začíná nová cyklistická sezóna. Metropole plánuje investovat do cyklodopravy stovky milionů korun
  Praha zahájila cyklistickou sezónu 2021. Hlavní město čeká rok rekordních investic do rozvoje cyklistické infrastruktury. Rozdíl oproti předchozím letům je výrazné posílení investic v oblasti dotací pro městské části. V letošním roce se proinvestuje většina z celkových 370 milionů korun na 21 kilometrů nových stezek, projekční práce a studie dalšího rozvoje. Pražané se mohou těšit na novostavbu nosné konstrukce propustku na vltavské pravobřežní cyklostezce A2 k překonání Ohrobeckého potoka nebo na bezbariérové propojení ulic na Klárově pod Mánesovým mostem. Dílčí opravy, prodloužení či rozšíření čeká i cyklostezky Satalice–Vinoř nebo Staroklánovická.
 • 18. 11. 2020 VIDEO: Do centra Prahy vyjela nákladní elektrokola. Hlavní město otevřelo první cyklodepo pro rozvoz zásilek
  Na pražské Florenci se ve středu 18. listopadu 2020 otevřelo první městské cyklodepo Depot.Bike. Slouží pro rozvoz zásilek po centru města prostřednictvím nákladních elektrokol. Praha chce tímto krokem ulevit veřejnému prostoru, snížit dopravní zátěž a přispět tak ke zkvalitnění života obyvatel města.
   
 • 23. 9. 2020 Nová cyklostezka Cholupice – Dolní Břežany otevřena
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy předala veřejnosti cyklostezku Cholupice – Dolní Břežany. Stavební práce začaly v květnu tohoto roku, a to v úseku od Dolních Břežan (u altánu) a dále k napojení slepé ulice K Břečkám. Cyklostezka byla vybudována na žádost městské části jako místní priorita bezmotorové dopravy, která má propojit Cholupice a Dolní Břežany.
 • 19. 6. 2020 Praha zažívá cyklistický boom
  Jediným druhem dopravy, který po vyhlášení nouzového stavu 12. března 2020 v Praze posílil, je jízda na kole. Jak si vede cyklistika v hlavním městě dnes, kdy se život vrací do více či méně zaběhnutých kolejí?
Celkový počet: nejméně 60
Na stránce: