Aktuality

Celkový počet: nejméně 80
Na stránce:
 • 22. 3. 2019 Cyklobus opět vyráží do pražských ulic
  Od soboty 23. března 2019 vyjede na svou sezonní trasu pražský cyklobus. Dopravní podnik hl. m. Prahy umožňuje na lince č. 147 přepravovat jízdní kola na speciálním rámu umístěném na zadní části autobusu. Stejně jako v minulých letech budou cyklisté moci jízdní kola přepravovat mezi určenými zastávkami až do konce října.
 • 13. 12. 2018 Nový most pro pěší a cyklisty u stanice metra Nové Butovice
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s, uvedla 12. prosince do provozu nový most v Praze 13. Ten spojuje úroveň vstupu do stanice metra Nové Butovice s pěším koridorem směrem k poliklinice a Úřadu městské části. Po pouhých osmi měsících od demolice původního mostu se sem vrací cyklisté a pěší. Kompletní dokončení stavby, včetně vozovky pod mostem, je naplánováno na březen 2019.
 • 12. 12. 2018 Nová cyklostezka mezi Kolodějemi a Újezdem nad Lesy
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK, a.s.) otevřela 11. prosince 2018 úsek cyklostezky, který spojuje Koloděje s Újezdem nad Lesy. Nová stezka pro chodce a cyklisty byla vybudována v prostoru stávající polní cesty, navazuje tak na ulici Václava Chocholy v Kolodějích a končí na komunikaci Oplanská v Újezdě nad Lesy.
 • 5. 11. 2018 Praha si ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy a BESIP posvítí na chodce, cyklisty i uživatele koloběžek
  Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy uskuteční již tradiční osvětovou akci „Nejezdi jako netopejr“. Cílem této preventivně-informační kampaně je upozornit nejen pěší a cyklisty, ale například i uživatele koloběžek nebo in-line bruslaře, na správné osvětlení a viditelnost zejména v ranních a podvečerních hodinách. 
   
 • 27. 9. 2018 U metra Vltavská byl instalován nový typ cyklostojanů
  Nové cyklistické stojany, které umožňují zároveň provést údržbu kola, případně ho dohustit nebo dobít elektrokolo, byly instalovány u stanice metra Vltavská v Praze 7. Jedná se o pilotní projekt, který dnes představil náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.
 • 26. 9. 2018 Informace o dopravních opatřeních v souvislosti s Evropským pohárem handicapovaných cyklistů 2018
  O víkendu 29. a 30. září 2018 se v Praze koná Evropský pohár handicapovaných cyklistů 2018. Akce se uskuteční na komunikacích v Praze 5 a 6.
 • 22. 9. 2018 Praha podepsala memorandum o rozvoji služeb sdílených kol
  Na spolupráci v oblasti provozování systému sdílených kol se dnes Praha dohodla s místními provozovateli této služby. Při příležitosti Dne bez aut podepsali memorandum náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a zástupci společností Rekola, Velonet, HomePort a Lime. Jejich společným cílem je zlepšit mobilitu obyvatel i návštěvníků hlavního města a zároveň zvýšit kvalitu životního prostředí.
   
 • 17. 9. 2018 Nový sčítač chodců a cyklistů v Podolí pomůže lépe zmapovat potřeby bezmotorové dopravy
  Čtyři sady čísel problikávají na displeji nového dvoumetrového totemu na Podolském nábřeží. Zobrazují, kolik chodců a cyklistů tudy prošlo nebo projelo za den i za rok. Tyto informace poslouží při plánování budoucích investičních plánů pro bezmotorovou dopravu. Slavnostní spuštění nového sčítače se uskutečnilo při příležitosti právě se konajícího Evropského týdne mobility, který upozorňuje na přednosti šetrných způsobů dopravy.
 • 23. 7. 2018 Pražané mohou opět soutěžit s aplikací Na kole Prahou
  Milovníci cyklistiky se mohou i letos zúčastnit letní soutěže Na kole Prahou, která startuje 23. července a potrvá až do 15. září. Pro účast v soutěži je potřeba aktivně používat aplikaci Na kole Prahou a zúčastnit se jedné z pěti různých po sobě jdoucích cyklistických výzev. Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy a  budou vylosováni, získají zajímavé ceny.
 • 13. 6. 2018 Magistrátní úředníci se zapojili do soutěže Do práce na kole
  Úředníci z Magistrátu hlavního města Prahy se v květnu zúčastnili motivační soutěže Do práce na kole a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí a zkvalitnění dopravy ve městě. Pomohli společně ušetřit 3,5 tuny CO2 a  dohromady najeli 22 816 kilometrů. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
Celkový počet: nejméně 80
Na stránce: