Aktuality

Celkový počet: nejméně 110
Na stránce:
 • 11. 9. 2015 Cyklistické zvonky probudí náplavku
  V sobotu 12. září se náplavka na pražském Smíchově rozezní stovkami cyklistických zvonků. Vltavské nábřeží u Jiráskova mostu se na jeden den promění k nepoznání. Místo původního parkoviště zaplní prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, půjčovna elektrokol, Segway, městských kol a dalších samohybů. Spanilou jízdu Prahou tu zakončí skupiny cyklistů, které se sjedou z celé metropole. Na místo je možné dorazit pěšky z blízké zastávky metra Anděl nebo se svézt na kole s některým z průvodců. Místa a časy startů najdete na www.cyklozvoneni.cz.
 • 31. 7. 2015 Praha hostila Cyklistickou akademii
  Ve čtvrtek 23. července ve Škodově paláci proběhla první cyklistická akademie tematicky cílená na práci městských částí. Seminář pořádala Asociace měst pro cyklisty a tematicky byla zaměřena na tvorbu kampaní a společnou komunikační strategii.
 • 28. 7. 2015 Na Opel Handy Cyklo Maratonu jede i Praha
  V unikátním Opel Handy Cyklo Maratonu odstartovalo 232 zdravých a hendikepovaných cyklistů z Václavského náměstí dnes 28.7. Do cíle na Ladronce dojedou 1.8.
 • 27. 7. 2015 V Praze vzniká plán systematické podpory cyklistiky
  V metropoli by měl skončit poněkud chaotický rozvoj cyklistické dopravy. Nahradí ho systém s jasně danými pravidly, jehož cílem je vytvořit z cyklistiky přirozenou součást pražské dopravy. Shodli se na tom náměstek pražské primátorky Petr Dolínek a nový předseda magistrátní Komise pro cyklistiku Stanislav Kozubek.
 • 8. 7. 2015 Druhé setkání cyklokoordinátorů městských částí
  Zástupci městských částí starající se o rozvoj cyklistické dopravy se sešli již po druhé a tentokrát v terénu.
 • 15. 6. 2015 Celkem 60 zaměstnanců MHMP se aktivně zapojilo do celorepublikové kampaně „Do práce na kole“
  Po celý květen šestnáct soutěžních týmů sestavených z šedesáti zaměstnanců magistrátu jezdilo do práce na kole. Společně ušlapali úctyhodných 11 248 kilometrů a ušetřili tak 1,7 tuny CO2 pro nás pro všechny.
 • 4. 6. 2015 Piknik v Botanické
  Celoměstské, celodenní setkání turistů a milovníků zeleně v Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji.
 • 22. 5. 2015 Sobotní uzavírka trasy A 26
  Část cyklotrasy A26 uzavřena kvůli akci „Boj o pivovar“.
 • 11. 5. 2015 Cyklostezky pro Prahu za 30 milionů
  Od roku 2002 narostla cyklistická doprava v Praze téměř sedmkrát a každoročně jsou do cyklostezek a tras investovány desítky milionů korun.
 • 22. 4. 2015 Již zítra se koná první ze tří snídaní pro cyklisty
  Na třech cyklisticky frekventovaných místech v Praze se bude zítra, ve čtvrtek 23. dubna, a dále 27. a 28. dubna konat akce „Snídaně pro cyklisty“. Tato akce má motivovat cyklisty ke každodennímu využívání bicyklu pro cestu do zaměstnání a připojení se ke kampani Do práce na kole. Hlavní město je jedním z partnerů celé akce.
Celkový počet: nejméně 110
Na stránce: