Zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy a městských organizací během května najezdili a nachodili dohromady 17 109 km, čímž oproti jízdě v autě ušetřili 2,5 tuny CO2 a 598 gramů pevných částic.

Nejvýkonnější účastník z řad Magistrátu hl. m. Prahy najezdil na kole během května 1 623 kilometrů. K účasti byly letos vyzvány i  městské části, kterých se nakonec zapojilo devět. Nejvíce osob se zapojilo z Prahy 7, Prahy 4 a Prahy 20.  Z  pražských středních škol byly nejaktivnější Střední průmyslová škola stavební v Dušní a Střední škola dostihového sportu a jezdectví.

„Jízda na kole je zdravá, uvolňuje místo cestujících v MHD a pokud někdo vymění auto za sedlo bicyklu, je to ideální i pro jeho zdraví. Proto je potřeba podobné iniciativy a akce spojené s cyklodopravou podporovat,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu.

Ačkoli výzva „Do práce na kole“ již skončila, není třeba kolo odkládat. Magistrát hl. m. Prahy prostřednictvím své cyklonavigace Na kole Prahou pořádá velkou letní cyklosoutěž. V termínu od 15. 7. do 15. 9. 2019 se můžete zapojit, navštívit zajímavá místa a získat některou z odměn. Podrobné podmínky soutěže naleznete na začátku července na www.cistoustopou.cz.