Základem letošní expozice hl. m. Prahy je interaktivní výstava Praha cyklistická včera a dnes. Uvidíte, že v historii našeho města měl bicykl vždy důležité místo – a nejinak je tomu i v současnosti, kdy se kolo vrací do obliby jako chytrý, moderní a pohodlný prostředek pro jízdu Prahou. Na vlastní kůži zažijete, jak se v průběhu času jízdní kola i Praha proměňovaly v závislosti na dopravní situaci a rozvoji města.

Co vás čeká?

Výstava je rozdělena do pěti samostatných boxů evokujících různá časová období. V prvním z nich na vás čeká vysoký historický velociped a období ohraničené léty 1870–1900, ve druhém kolo a reálie z meziválečných let, ve třetím bicykl a fakta ze 60. – 70. let, ve čtvrtém si podáte ruku se současností reprezentovanou moderním městským kolem a konečně poslední box vám ukáže budoucnost cyklistické dopravy, do které vjedete na elektrokole. O dobovou atmosféru se mimo jiné postarají audionahrávky a videoprojekce autentických záběrů pražské dopravy. Poučné, ale i zajímavé budou informační texty o stavu cyklistické dopravy v jednotlivých obdobích.

A navíc mapa, tipy i drobný dárek

Kromě zážitků z výstavy Praha cyklistická včera a dnes si budete moci odnést i cyklistickou mapu Prahy a spoustu užitečných nápadů a rad, kudy kam na kole po hlavním městě. Čeká vás i drobná odměna za vaši návštěvu v podobě reflexních předmětů na kolo. Kromě toho se také dozvíte o chystaných akcích a projektech Čistou stopou Prahou (www.cistoustopou.cz/).

HERVIS RACE FOR BIKES 2017

Závod horských kol pro veřejnost se koná 2. dubna. Délka tratě je 45 km. Start ve 12.00 hodin v areálu PVA EXPO Letňany, cíl v lesoparku Kbely. Startovné: 200 Kč, na místě v den závodu 300 Kč. Registrace na: https://www.sportt.cz/startlist/490.

For Bikes