Soutěže se může zúčastnit každý cyklista, který používá aplikaci Na kole Prahou. Tato aplikace vznikla v rámci kampaně Čistou stopou Prahou a jejím cílem je praktickou pomocí zjednodušit cyklodopravu v hlavním městě, aby se mohlo kolo stát pro každého každodenním dopravním prostředkem. Soutěž cyklisty motivuje, aby jezdili co nejvíce a během léta se zapojili do pěti unikátních výzev. Každá výzva má omezenou dobu, po kterou se dá plnit. Jedná se například o pražského dálkaře či vrchaře. Ve výzvě pražský objevitel budou mít soutěžící za úkol navštívit 17 z předem daných známých i méně známých pražských památek a díky aplikaci na kole Prahou se o těchto místech i něco dozví.

„Chceme, aby bylo město co nejvíce přívětivé k jeho obyvatelům a co nejméně znečištěné výfukovými zplodinami, čemuž soutěž Na kole Prahou aktivně napomáhá,“ říká náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Lidé mohou samozřejmě aplikaci používat celoročně, ale soutěžit se bude pouze v  období od 23. července do 15. září. Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy, budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Úspěšní cyklisté tak mohou získat kvalitní cyklistické nářadí nebo pumpičku na kolo či knížku o městské cyklistice. Ceny si mohou výherci převzít osobně od 16:00 do 18:00 hodin ve stánku Čistou stopou Prahou v rámci oslav Mezinárodního Dne Bez Aut, který každoročně připadá na 22. září a letos bude probíhat v Křižíkově ulici.

Aplikace je dostupná pro telefony s operačním systémem Android (ZDE) a iOS (ZDE). Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici přímo v aplikaci nebo na webových stránkách www.cistoustopou.cz v sekci Knihovna.