Přítomné na setkání přivítal předseda Komise RHMP pro cyklistickou dopravu Stanislav Kozubek, který jim vyjádřil podporu a vyzval je, ať se nebojí vytvářet projekty, které povedou ke zlepšení podmínek pro cyklisty. V úvodním bloku vystoupil také architekt a urbanista Tomáš Cach, který představil možnosti integrace cyklistů do městského prostředí.

Diskusní část byla zahájena prezentací priorit města v rozvoji cyklistické dopravy. V rámci ní zazněla také představa města jako organismu, ve kterém každá z částí má svou nenahraditelnou roli. „Pokud má cyklodoprava v Praze perfektně fungovat, musí zároveň perfektně fungovat každá z jejich částí“ shrnula hlavní myšlenku cyklokoordinátorka HMP Sylva Švihelová.

Následně byly zástupcům městských částí nastíněny možnosti činností, kterými by mohli přispět k celkovému rozvoji aktivní mobility. Účastníci setkání pak společně vymýšleli náměty, které by zlepšily spolupráci s magistrátem a zároveň upozorňovali na problematická místa a situace.   Výsledkem diskusního bloku byla mimo jiné také dohoda, že se podobná společná setkání budou konat několikrát do roka.

Zakončení odpoledne měli na starost všemi očekávaní hosté. Národní cyklokoordinátor Jaroslav Martínek představil vizi a poslání Asociace Cykloměst a pozval všechny přítomné na dubnovou konferenci Města s dobrou adresou. Na Martínka navázala Jitka Vrtalová a představila projekt Pražské cyklozvonění, který se letos v září pořádá již po deváté. V jeho organizaci se střídají jednotlivé městské části a prezentují se tak veřejnosti. Nejpalčivější otázku, na téma financování velkých infrastrukturních projektů, v samotném závěru zodpověděl Pavel Polák ze SFDI „Peníze jsou, projektujte a čerpejte.“  Pravidla a podmínky naleznete na stránkách www.sfdi.cz.