Do ZOO od dubna častěji

Metrobusová linka 112 spojující stanici metra C Nádraží Holešovice se Zoologickou zahradou, Botanickou zahradou v Troji a přívozem P2 v Podhoří je od soboty 29. 3. 2014 tradičně posílena zkrácením intervalů ve všední dny ze 7–10 na 6 minut a o víkendu ze 7–8 na 5 minut. V případě potřeby je provoz opět operativně posilován dalšími spoji.

Jde to i z Bohnic

Dále je na základě zkušeností z loňského roku posílen provoz midibusové linky 236 v úseku Zoologická zahrada – Sídliště Bohnice jednosměrnými každodenními spoji, které pomohu zvládnout zvýšenou poptávku po cestě z Troje na bohnickou terasu cca mezi 16:00 a 19:30. Více o cestování do Troje: http://ropid.cz/cestujeme/doprava-do-troji---zoo,-botanicka-zahrada,-zamek-od-18.3.2014__s191x1146.html

Vyrážejí cyklobusy a cyklovlaky

Od soboty 29. 3. 2014 také vyjíždí okořský cyklovlak PID na trasu Praha – Podlešín – Slaný, o týden později pak vyjede tradiční brdský cyklobus PID. Po zimní přestávce se také 5. dubna rozjede nostalgická tramvajová linka 91 v trase Vozovna Střešovice – Výstaviště.

Posílí i víkendové autobusy

„Vzhledem k rostoucímu zájmu o cesty do okolí Prahy také připravujeme o jarních a letních víkendech kapacitní posílení nejvytíženějších příměstských autobusových linek, které míří do turisticky atraktivních oblastí - Mníšecko, Štěchovicko, Kamenicko, Černokostelecko nebo Posázaví,“ uvedl mluvčí ROPIDu Filip Drápal.

Sezóna přívozů začíná

Na pěti místech spojují břehy Vltavy přívozy Pražské integrované dopravy a zkracují spojení zejména tam, kde chybí jiná rychlejší alternativa klasickou MHD. Od soboty 29. 3. 2014 je po zimní přestávce opět obnoven provoz sezónních přívozů P3, P5 a P6, které spojují vltavské břehy v jižní části Prahy. Linka P3 zkracuje cestu mezi Lihovarem a Veslařským ostrovem, přívoz P5 vyplouvá z Císařské louky a míří jak na Výtoň, tak na smíchovský břeh do zastávky Kotevní a přívoz P6 je veden v trase Nádraží Modřany – Lahovičky. Zároveň je stejně jako loni na přívoz P2 nasazena druhá posilová loď pro zvládnutí zvýšeného zájmu o tento nejvyužívanější pražský přívoz.

Tarif na přívozech

Na všech přívozech PID platí tarif Pražské integrované dopravy (pásmo P). Použít lze jak jednotlivé přestupní jízdenky pro Prahu za 24 nebo 32 Kč, tak i turistické a předplatní časové jízdenky. Je možné použít i SMS jízdenky. Upozorňujeme, že cestující je povinen cestovat během přepravy s platnou jízdenkou a je povinen se při nástupu na přívoz převozníkovi prokázat platným jízdním dokladem.

Více o přívozech: http://ropid.cz/cestujeme/privozy-v-pid-od-1.3.2014__s191x694.html