MÍSTA PRO CYKLISTY

Ať už se v Praze pohybujete na kole jako turista, nebo jako její obyvatel, vždy je dobré vědět, kde jste vítáni. Kam se můžete zastavit, pohodlně zaparkovat a kde vám pomohou, když bude třeba.

Z tohoto důvodu vznikly dvě certifikační známky, které cyklistům zaručují kvalitu a obsah služeb.  

CYKLISTÉ VÍTÁNI

MiniaturaLogem Cyklisté vítáni jsou označeny turistické cíle, ubytovací a stravovací zařízení, které splňují požadavky na pro cyklisty přátelská místa. Základními požadavky jsou kvalitní parkování, poskytnutí nářadí na opravu kol, lékárnička a informační materiály.  Další služby se odvíjí od typu místa, možností a potřeb.

 

Informace o tom, kde najít místa Cyklisté vítáni, je možné zjistit pomocí interaktivní mapy na stránkách www.cyklistevitani.cz,
z tištěného katalogu nebo přímo v cykloturistických mapách.

Podmínky pro získání certifikace naleznete ZDE

CITY BIKE POINT

Připravuje se

DALŠÍ

BAJKAZYL

Bajkazyl je nejen cyklistická dílna, kde je možné si za asistence cyklomechanika opravit své kolo, ale zároveň funguje také jako kulturní a společenské centrum.

V Praze se nacházejí dvě místa, kde můžeme Bajkazyl navštívit. Celoročně je otevřena dílna v Meetfactory s vnitřními prostory. Během léta doporučujeme navštívit dílnu na náplavce (Rašínovo nábřeží).

Aktuální informace naleznete ZDE