Akce byla zahájena první etapou v létě roku 2020 a pokračovala od dubna do října 2021. Třetí etapa, od ulice U Nemocnice – Karlovo náměstí, je připravena na rok 2022.

V prostoru Karlova náměstí byla v koordinaci s úpravami světelného signalizačního zařízení křižovatek Karlovo náměstí – Ječná, Karlovo náměstí – Žitná a Karlovo náměstí – Odborů provedena rekonstrukce komunikací v prostoru těchto křižovatek a navazujících úseků mezi nimi.

„Postupně proměňujeme podobu Karlova náměstí. Opravili jsme silnice a připravili chytré semafory. Chodci už od loňska nemusí chodit do podchodu, když se potřebují dostat přes křižovatku a nyní po obvodu celého náměstí přibylo dalších deset přechodů včetně bezpečných nároží. Rekonstrukce se připravovala devět let a konečně se ji podařilo dotáhnout. Nově je náměstí bezbariérově přístupné pro všechny Pražany bez rozdílu stejně jako stanice metra Karlovo náměstí a na nástupiště se konečně dá dostat i výtahem,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady TSK.

TSK tu zařídila deset bezbariérových přechodů pro chodce, nově vybavených signálními slepeckými pásy, a rozšíření nároží křižovatek, čímž se zkrátila délka vybraných přechodů. Upraveno bylo i šířkové uspořádání dopravního prostoru, které bylo doplněno integračním opatřením pro cyklistickou dopravu.

„Těší mě, že se díky provedeným změnám stalo Karlovo náměstí o poznání přívětivějším. Spolu s nedávným zprovozněním bezbariérového vstupu do metra je tak lékařská péče zdejší Všeobecné fakultní nemocnice v Praze mnohem dostupnější. Za velmi důležité považuji v tomto kontextu zachování obousměrného provozu před poliklinikou, které jsme jako městská část prosazovali,“ řekl Jan Korseska, místostarosta pro oblast dopravy, financí a investic městské části Praha 2.

Obnovit a upravit TSK nechala i uliční vpusti a jejich přípojky pro odvodnění komunikačních ploch. V rámci stavby se řešily i úpravy stávajících inženýrských sítí.

Vozovka má nyní nový asfaltový kryt, parkovací zálivy jsou nově z velké žulové dlažby a chodníky na straně zástavby jsou obnoveny do tzv. pražské mozaiky a na straně parku je asfaltový kryt.