Výstava andělů – ROADPOL Safety Days

16.09.2020 11:00 - 13:00 hod., Zítkovy sady
Cílem celoevropské bezpečnostní akce ROADPOL Safety Days je snížit počet smrtelných dopravních nehod na nulu. Praha se již třetím rokem do projektu zapojí výstavou andělů, kteří symbolizují zemřelé osoby na pražských silnicích. Na zahájení výstavy promluví mimo jiné zástupci záchranných a bezpečnostních složek. Výstavu doprovodí živí andělé a taneční vystoupení studentů Pražské taneční konzervatoře a střední odborné školy, s.r.o.

Více informací ke dnům bezpečnosti najdete na: www.roadpolsafetydays.eu

Snídaně na peróně – Do práce místo auta vlakem

17.09.2020 06:15-09:15 hod., Nádraží Praha-Čakovice, Praha-Kbely, Praha-Satalice, Praha-Kyje
Jednou za rok na čtyřech nádražích probíhá informační snídaně u kávy, štrúdlu a dalšího pečiva. Dozvíte se, co je nového v pražské železniční dopravě, k dispozici jsou informační materiály Pražské integrované dopravy. Akce tak láká cestující, aby místo auta použili veřejnou dopravu. Snídaně je tentokrát připravena přímo na peróně!

Konference CARGOBIKE.LIVE - Městská logistika s využitím nákladních kol

23.09.2020  09:30-14:00 hod., CAMP, IPR Praha
Konference za účasti zástupců municipality, městských organizací a logistických firem představí budoucí podobu cyklo-logistického centra v Praze a ukáže aktuální možnosti dopravy zboží na elektorkolech jako řešení pro odlehčení nákladní dopravy v centru Prahy. Akce bude přístupná pro veřejnost. Kompletní program ZDE. Na akci je nutné se ZAREGISTROVAT.

Den bez aut – Sousedská slavnost v Ondříčkově

19.09.2020 10:00-18:00 hod., ul. Ondříčkova, Praha 3
Přijďte na Sousedskou slavnost v Ondříčkově, která se koná v rámci celopražského Dne bez aut. Akce má upozornit na nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspirovat k možným řešením pomocí různých aktivit na téma udržitelné dopravy, ale i udržitelného způsobu života vůbec.

Představí se Vám stánky městských organizací, jako je např. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Správa železnic, Dopravní podnik Praha, Průmyslová škola dopravní, ROPID - Pražská integrovaná doprava nebo odbor ochrany prostředí a odbor dopravy MHMP.
Součástí bude i velký SWAP - výměna věcí, Kulturní, zábavní, edukativní i dětský program.

Více informací na: https://www.praha3.cz/radnicni-noviny/akce-mestske-casti/sousedska-slavnost-podpori-udrzitelnou-dopravu-n910607.htm