Městské autobusy

Obsluhu zajišťují mezi 5:00 a 0:30. Jedná se o linky číslo 100-250. Noční linky mají čísla 901-916. Přehled linek, včetně jízdních řádů, je k dispozici zde.

Základní přestupní jízdenka pro dospělého stojí 40 Kč a má platnost 90 minut. Na kratší vzdálenosti do 30 minut lze využít jízdenky za 30 Kč. Podrobné informace o jednotlivých tarifech naleznete v sekci Jízdné na stránkách dopravního podniku. Jízdenky se dají koupit v automatechinformačních střediscích DPP, trafikách nebo si lze pořídit SMS jízdenku.

Nejvýhodnější cestování po městě a na linkách PID nabízí Lítačka.

 

Příměstské autobusy

Tyto linky spojují Prahu a obce ve Středočeském kraji. Linky mají číselné označení 300-799, noční 951-960. Na těchto linkách je možný nástup pouze předními dveřmi s nutností předložit řidiči platný jízdní doklad PID, případně si jízdenku zakoupit přímo u řidiče. Přehled linek, včetně jízdních řádů, je k dispozici zde.

O ceně za cestování příměstskými autobusovými linkami se informujte zde.

Vyhledání spojení

Veškeré aktuální informace o cestování v Praze a jejím okolí včetně vyhledávače spojení najdete na stránkách Dopravního podniku anebo v kterémkoliv infocentru DPP. Výborným pomocníkem pro cestování MHD je také aplikace Google Maps (např. pro mobilní systémy Android a iOS): sama zjistí vaši polohu a vy jen zadáte cíl trasy. Aplikace doporučí nejvhodnější spojení MHD včetně pěší cesty na nástupní zastávku a cesty z výstupní zastávky.

Bezbariérové cestování

Autobusová doprava zaznamenala v posledních letech největší pokrok v přepravě osob s omezenou schopností pohybu. Dopravní podnik hlavního města Prahy garantuje nízkopodlažní spoje na řadě linek. Garance spočívá v tom, že označený spoj v jízdním řádu bude vždy proveden nízkopodlažním vozidlem. Garantované spoje jsou vyznačeny v zastávkových jízdních řádech symbolem invalidního vozíku. Více zde.