Turisté, kteří Prahu navštíví v rámci programu V Praze jako doma, si mohou body ze svého voucheru vyměnit u turistických informátorů přímo v tramvajích nebo turistických informačních centrech Prague City Tourism za celodenní jízdenku platnou na obě historické linky.

Linka číslo 42

Tramvaje vyjíždějí z Dlabačova denně od 1. července do 31. srpna 2021 v půlhodinových intervalech od 10.00 do 17.30 hodin. Celková doba jízdy: 46 minut.

Trasa linky 42: Dlabačov – Pohořelec – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Právnická fakulta – Čechův most – Dlouhá třída – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Jindřišská – Václavské náměstí – Vodičkova – Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd – Helichova – Malostranské náměstí – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Pohořelec – Dlabačov.

Linka číslo 43

Tramvaje vyjíždějí z Vozovny Střešovice na linku o víkendech a státních svátcích v hodinových intervalech od 11.00 do 17.00 hodin, a každou středu od 14.00 do 17.00 hodin. Celková doby jízdy: 38 minut.

Trasa linky 43: Vozovna Střešovice – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Sparta – Letenské náměstí – Kamenická – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Výstaviště Holešovice – Planetárium Praha – Výstaviště Holešovice – Veletržní palác – Strossmayerovo náměstí – Nábřeží Kapitána Jaroše – Čechův most – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Vozovna Střešovice.

Jízdné

Jednotné celodenní plné jízdné: 200 Kč nebo 1 bod z voucheru V Praze jako doma

Zlevněné jízdné: 100 Kč (děti 4 – 15 let, studenti do 26 let, senioři od 65 let)

Jednotná jízdenka na obě linky je v prodeji u průvodčího DPP po nastoupení do tramvaje.

Jízdenky lze také zakoupit v TIC Můstek, TIC Staroměstská radnice a IC Petřínské rozhledny.

Body z voucheru V Praze jako doma je možné vyměnit za celodenní jízdenku na obou linkách u pracovníka Prague City Tourism.

Jízdenky je možné uhradit jak v hotovosti, tak i bezhotovostně platební kartou.

Jízdenka je po označení platná 24 hodin pouze na linkách 42 a 43, není možné ji využívat na běžných pravidelných spojích pražské MHD, a naopak na spojích linek 42 a 43 neplatí standardní tarif PID.

Další informace na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.