Aktuality

 • 26.3.2015 Nový úsek metra V.A zrychlí dopravu na Letiště Václava Havla
  V souvislosti s otevřením čtyř nových stanic metra V.A, které je plánováno na 6. dubna 2015 od 15:00, dojde s platností od 7. dubna 2015 ke změnám v dopravě směrem na Letiště Václava Havla Praha (LVHP). Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se společností ROPID zkrátí dobu cestování autobusovou linkou č. 119, která bude nově ukončena u stanice metra A Nádraží Veleslavín.
 • 15.7.2014 Stavební práce na úseku metra V.A finišují
  Čtyři nové stanice trasy A získávají pomalu konečnou podobu, ve které je uvidí cestující v dubnu příštího roku. Dokončují se obklady, eskalátorové tunely, jako poslední se budou upravovat dlažby nástupišť stanic.
 • 2.4.2015 FOTOGALERIE: Jak vypadají nové stanice linky metra A
  Už v pondělí 6. dubna 2015 v odpoledních hodinách, tedy po dopoledním slavnostním zahájení provozu) dojde ke zprovoznění nového úseku linky metra trasy A Dejvická–Nemocnice Motol.
 • 3.6.2014 Výstavba úseku V.A metra pokračuje podle plánu
  Práce na stavbě nového úseku metra ze stanice Dejvická do stanice Nemocnice Motol pokračují podle plánu a původně stanovené termíny budou dodrženy. Cestující v současné době pociťují jako největší zátěž opravu stropní desky na stanici Dejvická, která se stavbou nového úseku úzce souvisí. Oprava bude podle předpokladu dokončena 31. července. Poté bude obnoveno tolik očekávané autobusové spojení mezi Prahou 5 a Prahou 6 přes Strahov.
 • 5.2.2013 Stanice metra na prodloužené trase A se budou jmenovat "Nemocnice Motol" a „Nádraží Veleslavín“
  Rada hlavního města na dnešním zasedání revokovala své původní doporučení a vzala na vědomí změnu návrhu definitivních názvů stanic metra na budovaném úseku trasy V.A. Jedná se o názvy, které původně zněly Veleslavín a Motol, nyní se změní na „Nádraží Veleslavín“ a "Nemocnice Motol“.
 • 19.1.2013 Novou trasu metra si přišlo prohlédnout přes 17 500 návštěvníků
  Lidé už se nemohou dočkat prodloužení linky A pražského metra z Dejvické do Motola. Potvrdila to vysoká účast na sobotním dni otevřených dveří, který poprvé veřejně představil podstatnou část nově budovaných traťových tunelů a stanic. Prohlídková trasa o celkové délce 3 000 metrů vedla z budoucí stanice metra Veleslavín ke staveništi na Vypichu, zahrnovala tedy také další novou stanici Petřiny. Do podzemí se za celý den vydalo více než sedmnáct a půl tisíce návštěvníků. Čestnými hosty akce byli primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Milan Křístek a generální ředitel Metrostavu Pavel Pilát. 
 • 31.1.2013 Metro A dostalo sedmimiliardovou injekci
  Téměř sedm a půl miliardy dostane Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na dostavbu trasy metra A do Motola.
 • 17.7.2012 VIDEO: Rada rozhodla o tom, že budoucí stanice metra A Veleslavín nabídne 600 parkovacích míst
  Pražští radní dnes rozhodli obnovit přípravu objektového terminálu v lokalitě Veleslavín v rozsahu tak, jak prošel procesem hodnocení EIA. Cílem je jeho urychlená realizace a zprovoznění v co nejkratší době po zahájení provozu trasy metra V.A. Dejvická – Motol. Praha by tak neměla přijít o možnost získat dotace z Evropských fondů.
 • 19.6.2012 Rada schválila navýšení půjčky od EIB na stavbu metra V.A
  Hlavní město Praha si půjčí od Evropské investiční banky (EIB) na prodloužení trasy metra A do Motola šest miliard korun. To je o tři miliardy více, než původně plánovala. Důvodem jsou administrativní překážky v čerpání dotace EU, kdy město nechce, aby se kvůli tomu výstavba metra zpomalila.