Za dva roky byla rekonstruována stanice, její zázemí, odvodňovací systém, vyměněny byly eskalátory a vznikl i nový vestibul. Stanice metra Národní třída dostala nový kabát, zachována zůstala původní zlatá barva.

Prostě jiná stanice

Pro cestující je ve stanici k dispozici v Praze zcela nový automat na jízdenky, kde lze platit nejen mincemi, ale  bezkontaktními platebními kartami. Později i bankovkami. Cestující zaujmou i nové reklamní digitální tabule podél eskalátorů, které například umožní přecházení informací z jedné tabule na druhou anebo umožní vytváření různých vizuálních efektů. Obrazovky zaplatila firma JCDecaux. Primátor Tomáš Hudeček při otevření stanice uvedl, že ostatní stanice metra budou v budoucnu stejně dobře vybaveny. „Každá nová stanice už bude bezbariérová,“ dodal T. Hudeček. 

Už opravdu bez bariér

Spolu s otevřením zrekonstruované stanice metra byla otevřena v noci z 27. na 28. června i tramvajová trať v Lazarské ulici, kde je další vstup do metra přes výtah, který tak činí stanici bezbariérovou. Ten byl postaven v roce 2011, ale tramvajová zastávka v Lazarské nebyla bezbariérová, takže ji vozíčkáři nemohli využívat. Nyní je skutečně bezbariérová, takže výtah  mohou využít i vozíčkáři k přestupu do metra.

Quadrio až později

Stanice metra se otevírá dříve, než společnost CPI Group dokončí multifunkční objekt Quadrio, jenž vznikl v místech dřívějšího vestibulu stanice. Budova si vyžádala investici více než tři miliardy korun a bude otevřena po prázdninách.