Změny tras tramvajových linek:

Linka číslo 5 je ve směru od Holyně ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť.

Linka číslo 9 je provozována ve dvou variantách:

  • část spojů je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť,
  • část spojů je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Jindřišská odkloněna do zřízené zastávky Dlážděná, dále pokračuje přes zastávku Masarykovo nádraží jako linka číslo 15 směr Kotlářka.

Linka číslo 11 je ve směru od Spořilova prodloužena ze zastávky Olšanské hřbitovy přes zastávky Želivského, Nákladové nádraží Žižkov a Ohrada do zastávky Spojovací.

Linka číslo 15 je ve směru od Kotlářky ze zastávky Masarykovo nádraží zkrácena do zřízené zastávky Dlážděná, dále pokračuje přes zastávku Jindřišská jako linka číslo 9 směr Sídliště Řepy.

Linka číslo 26 je v úseku Masarykovo nádraží – Želivského odkloněna přes zastávky Václavské náměstí, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí Míru, Orionka a Flora.

Linka číslo 95 je ve směru od Ústředních dílen DP ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky do zastávky Bílá labuť.

Linka číslo 98 je rozdělena na dvě části:

  • ve směru od Sídliště Řepy je ze zastávky Jindřišská odkloněna přes zastávku Masarykovo nádraží do zastávky Bílá labuť,
  • ve směru od Spojovací je zkrácena do zastávky Olšanské hřbitovy.

Změny v zastávkách tramvají:

Zřizuje se pro denní linky v obou směrech zastávka Dlážděná v Dlážděné ulici poblíž křižovatky se Senovážným náměstím.

Náhradní autobusová doprava:

  • V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava číslo X9 v trase Želivského – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Dlážděná – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Želivského.
  • V nočním provozu je prodloužena linka náhradní autobusové dopravy číslo X95 do trasy Palmovka – Ohrada – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Václavské náměstí – Lazarská a zavedena náhradní autobusová doprava číslo X98 ve směru do centra v trase Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Václavské náměstí – Lazarská a ve směru z centra v trase Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Olšanské hřbitovy.
Další informace jsou k dispozici na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.

Přílohy:

  1. Schéma provozu v oblasti Masarykova nádraží
  2. Schéma provozu v oblasti Žižkova a Vinohrad