„Stejně jako loni bude posílen provoz linky autobusu 112, který jezdí od stanice metra C Nádraží Holešovice,“ uvedl mluvčí ROPID Filip Drápal. Během otevírací doby ZOO bude v nepracovní dny zkrácen interval z dnešních 7,5 na 5 minut. V případě kapacitních problémů budou přistaveny další záložní autobusy.

Posílil i midibus

Zároveň je od soboty 26. 3. 2011 posílena midibusová linka 236 na dvojnásobek. Linka 236 spojuje Troju s bohnickým sídlištěm a také s oběma vltavskými přívozy na severu Prahy. Nově pojede v pravidelném intervalu 30 minut celodenně a celotýdenně a navíc obslouží zastávku Sídliště Bohnice. V úseku Sídliště Bohnice – Zámky zůstane počet spojů zachován (interval 60 minut, v ranní špičce pracovních dnů 30 minut).

Dvě lodi u přívozu

Oblíbený způsob dopravy do ZOO přívoz P2 v trase V Podbabě – Podhoří, který zkracuje cestu zejména návštěvníkům z oblasti Prahy 6, také posílil, takže tam jezdí dvě lodi. Kromě toho, je-li velký zájem, jezdí bez ohledu na intervaly.

Kudy ještě do Troji?

„Pro ty, kterým se nechce ztrácet nervy při popojíždění v koloně nebo při hledání parkovacího místa, doporučujeme jako další možnost pěší procházku přes Stromovku od tramvajové zastávky Výstaviště nebo ze železniční stanice Praha-Bubeneč, kterou obsluhují linky S4 a S41,“ upozornil Filip Drápal.

Tipy na cestu nabízí ROPID

„Další příjemnou možností, jak se dostat do ZOO nebo Botanické zahrady, je sejít z kopce od zastávky Na Pazderce, kam se lze dostat za pár minut autobusem 102 nebo 144 ze stanice metra C Kobylisy. Na webových stránkách www.ropid.cz věnujeme cestování do Troji novou zvláštní stránku s tipy na cestu a dalšími praktickými radami pro návštěvníky této oblíbené pražské lokality,“ upozornil Filip Drápal.