Cílem kampaně s názvem „Kup si kupon“ je jednak upozornit na blížící se změny cen jízdného, ale také motivovat cestující k nákupu dlouhodobých předplatních kuponů, které budou nyní ještě výhodnější. Zejména cena ročního kuponu pro Prahu, která se ani po 1. srpnu nemění, znamená možnost neomezeného cestování po Praze za pouhých 10 korun na den. A také ve Středočeském kraji bude předplatní jízdné, zejména to roční, nyní ještě výhodnější oproti jednorázovým jízdenkám.

„Kampaň Kup si kupon se postupně začne objevovat již začátkem července a postupně bude sílit s blížící se změnou. A jelikož očekáváme, že mnoho lidí se vrátí z dovolených a prázdnin až koncem srpna, bude kampaň pokračovat až do září. Věřím, že díky spolupráci Prahy a Středočeského kraje a jejich dopravců nebude nikdo, kdo by o změně cen jízdného nevěděl. Naším cílem je, aby si co nejvíce lidí pořídilo výhodné roční kupony, se kterými mohou jezdit neomezeně po celé Praze za pouhých 10 korun denně,“ říká náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Hlavní změny platné pro území Prahy od 1. 8. 2021

Jízdné na území hl. m. Prahy na 30 minut bude nově za 30 Kč (dosud 24 Kč) a 90minutové jízdné bude za 40 Kč (dosud 32 Kč) - přehled jízdného (pásma P, 0 a B).

Přenosné kupony platné na území Prahy budou nově za vyšší ceny - přehled cen.

Lanovka na Petřín – Pro lanovku na Petřín bude nově stanoveno speciální jednotné nepřestupní jízdné 60 Kč. Platným jízdním dokladem pro lanovku zůstávají předplatní kupony pro Prahu nebo jízdné s platností 24 hodin a více, doklady pro cestování za zvláštní ceny jízdného a doklady opravňující k bezplatné přepravě!

Airport Express - Na speciální autobusové lince AE (Airport Express) z letiště Václava Havla Praha na Hlavní nádraží bude stát nepřestupní plnocenné jízdné 100 Kč (dosud 60 Kč).

Parkovné na parkovištích P+R již nebude součástí Tarifu PID – přehled cen,

Ceny ročních, měsíčních a čtvrtletních kuponů pro Prahu se nemění. Kvůli velmi malému využití se ruší pětiměsíční varianta kuponů - přehled předplatního jízdného platného pouze na území Prahy (pásma P, 0 a B)

Veškeré informace o změnách jsou k dispozici na webové stránce www.pid.cz/zmenatarifu.