Jde o tyto midibusové linky: linka č. 295 spojující od 10. října 2010 městské části v oblasti Prahy se zdravotnickými zařízeními a s Nemocnicí Bulovka. Linka č. 296 jezdící od 12. prosince 2010 do obtížně dostupných oblastí Prahy 10, 14 a 15.

„Už v prvních měsících provozu jsme na obou linkách zaznamenali značný nárůst počtu cestujících, přičemž v některých úsecích dokonce vyplynula potřeba zvýšení frekvence spojů,“ vysvětlil Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

Proto od 3. 5. 2011 rozšiřujeme provoz těchto linek následujícím způsobem:

Linka č. 295 (trasa Nemocnice Bulovka–Střížkov–Poliklinika Frýdecká–Třeboradice):
  • zavedení víkendového provozu v celé trase cca od 9.30 do 18.30 h v intervalu 60 minut;
  • v ranní špičce pracovního dne je v úseku  OC Čakovice–Střížkov zkrácen interval na 10–20 minut zavedením vložených jednosměrných spojů.
Linka č. 296 (trasa Sídliště Skalka–Štěrboholy–Černý Most–Nádraží Horní Počernice):
  • v ranní špičce pracovního dne se zkracuje interval v úseku Na Groši–Sídliště Skalka ze 30 na 15 minut zavedením vložených jednosměrných spojů;
  • v odpolední špičce pracovního dne se zkracuje interval ze 30 na 15 minut v úseku Nádraží Horní Počernice–Bryksova (obousměrně);
  • o víkendech se zkracuje interval ze 30 na 10–20 minut obousměrně v úseku Sídliště Skalka–OC Štěrboholy;
  • celotýdenně je prodloužen provoz linky až do cca 23.30 h.

Posílení obou linek je vyvoláno jejich vysokým využitím v některých úsecích – oblast letňanského a proseckého sídliště, sídliště Na Groši nebo Černého Mostu. „Rozšířením provozu do období, kdy tyto linky nejezdily, zlepšujeme dostupnost nemocničního areálu na Bulovce pro návštěvníky i o víkendech a také zajišťujeme pozdně večerní obsluhu oblastí sídliště Skalka, sídliště Na Groši, Černého Mostu a Horních Počernic,“ doplňuje Martin Jareš, vedoucí odboru plánování.