V praxi to znamená, že bude 18. května obnoven již avizovaný provoz posilových vlaků na páteřních linkách S7 a S9, v úsecích Praha – Řevnice, Praha – Český Brod a Praha – Lysá nad Labem bude opět zkrácen interval ve špičkách z 30 na 15 minut, v pracovní dny dopoledne také na lince S9 v úseku Praha – Říčany, a obnoven bude také provoz na městské železniční lince S49 z Roztok u Prahy do Prahy – Hostivaře. Zároveň bude oproti původnímu předpokladu uspíšen návrat i všech dalších dočasně zrušených vlaků ve Středočeském kraji. Do plného provozu se 18. května vrátí také všechny příměstské a regionální autobusové linky (původní předpoklad byl 25. května).

S ohledem na aktuální požadavky jednotlivých škol budou již od středy 14. května obnoveny školní spoje na části příměstských a regionálních autobusových linek (podrobné informace o aktuálních jízdních řádech jsou na www.pid.cz/jizdni-rady).

Provoz víkendových rekreačních vlaků (dopravců ČD a KŽC Doprava), brdského Cyklobusu a vlaků víkendového nočního rozjezdu z Prahy ve 2:30 hodin začne v sobotu 23. května s výjimkou dětského výletního vlaku Cyklohráček, jehož provoz bude z důvodu výluky v úseku Středokluky - Slaný zahájen až v původně plánovaném termínu od 30. května.