Přibyl autobus do Štěchovic

Od 12. dubna nasadil dopravce BOSÁK BUS na linky v oblasti Štěchovic již druhý kloubový autobus s kapacitou o 50 % vyšší, než mají autobusy standardní délky. Článkový autobus bude provozován na linkách č. 338 a 390, na kterých byly vytipovány nejvytíženější spoje především v úseku Praha–Štěchovice. Velkokapacitní autobus bude nasazován ve všední dny a v letním období i o víkendech. Tím se zlepší komfort cestování nejen místním obyvatelům dojíždějícím do Prahy, ale i víkendovým výletníkům při návštěvách této turisticky velmi oblíbené oblasti, uvedl mluvčí ROPID Filip Drápal.

Budou obnoveny některé spoje

Budou obnoveny některé autobusové spoje, které byly zrušeny k 6. březnu letošního roku právě kvůli nedostatečnému financování.

  • Na lince č. 307 je zaveden první spoj v pracovní dny z Úhonic ve 4.22 h, který navazuje na první metro B ve stanici Zličín.
  • Na linku č. 308 je navrácen dopolední spoj v pracovní dny vedený v trase Zličín–Nučice, Prokopská náves s odjezdem ze Zličína v 11.10 h.

Z linky č. 311 je na základě požadavku obcí převeden jeden pár spojů v úseku Mořina–Řevnice, náměstí na linku č. 451 a je nově veden přes Dobřichovice.