Nové lesní město, lanové centrum v korunách stromů, stovky metrů podzemních chodeb, přidaná obří trampolína nebo tubingová dráha. To je jen část novinek, které zábavně-naučný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích připravuje pro nadcházející sezónu. Návštěvníci na ploše více než deseti hektarů najdou v nadcházející sezóně nejen nové atrakce a herní prvky, ale rovněž rozšířené občerstvení, zeleň a množství dalších překvapení. Poprvé v letošní sezoně se Mirakulum veřejnosti otevře v sobotu 16. dubna. A hned velkolepě pojatým Rodinným dnem s Tankodromem. Tradičně vyhledávaný program opřený o ukázky vojenské techniky nebo bitevní strategie letos doplní i ROPID s historickými vozidly v rámci Regionálního dne Pražské integrované dopravy.

Na železniční lince S20 Praha – Milovice budou za běžné jízdné pendlovat elektrické soupravy řady 451, tzv. „pantografy“ a také historická souprava patrových vozů tažená elektrickými lokomotivami „Bobina“. Z milovického nádraží do Mirakula dovezou cestující kromě běžné linky PID č. 432 také historické autobusy dopravce OAD Kolín.

Regionální den PID v Milovicích. http://www.ropid.cz/V Mirakulu samotném čeká 16. dubna na Rodinném dni na všechny cestující z historického vlaku sleva na vstupném. A zároveň zlevněné jízdné po úzkokolejné parní železnici spojující park se sousedním Tankodromem. I zde bude probíhat pestrý program čítající tankové bitvy, jízdy na bojových vozidlech, přehlídku vojenské techniky, lety helikoptérou a mnoho dalšího. Podrobný program najdete na www.mirakulum.cz.

Hned na první víkend v letošní sezóně si Mirakulum připravilo lákavý živý program. Tokhi & the Groove Army dá možnost intenzivně pocítit energii bubnů, zažít ji, naladit se na ní a zejména se ji naučit více vnímat. Dětské publikum se aktivně a s velkou radostí zapojuje do vystoupení kouzelníka Navara. Jeho komické scény se střídají s efektními triky a kvalitními žonglérskými kousky.

Zdroj:

Ropid