Nově je do Pražské integrované dopravy částečně zapojeno město Roudnice nad Labem v tarifním pásmu 7 a dalších 17 obcí na území Středočeského i Ústeckého kraje. Papírové jízdní doklady PID bude nově možné použít také na 5 autobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Podobně bude možné nově použít papírové jízdní doklady DÚK na všech 6 autobusových linkách PID v oblasti.

„V zájmu Prahy je vytvořit optimální podmínky pro to, aby k nám obyvatelé okolních krajů přijížděli primárně hromadnou dopravou. Rozsahem mezikrajské spolupráce mezi Prahou, Středočeským a Ústeckým krajem se jedná o ojedinělý dopravní projekt. Tato etapa integrace je důkazem, že se Praha dokáže na řešení dopravy domluvit nejen se Středočeským, ale i Ústeckým krajem. Díky integraci železnice pomůžeme odlehčit ucpaným silnicím na příjezdu do Prahy,“uvedl náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblasti dopravy Petr Dolínek.

„V rámci integrace Podřipska je zavedeno 6 nových autobusových linek PID. Ty, společně s integrovanými linkami DÚK, nahradí současných 7 neintegrovaných a 2 již integrované linky. Páteřní linka 467 nabídne rekordně rychlé spojení mezi Mělníkem a Roudnicí za půl hodiny s pravidelným intervalem ve všední dny,“ upřesnil ředitel ROPID Petr Tomčík.

Veškeré informace, včetně jízdních řádů a mapy oblasti, jsou k dispozici na webové stránce www.ropid.cz/integrace-roudnice-2017.