Taxislužba

Praha nabízí dostatečný počet vozů taxislužby ve všech denních i nočních hodinách. Před cestou se vyplatí znát několik zásad, díky kterým se vyhnete nepříjemnostem nebo překvapením. Ve městě působí mnoho provozovatelů, jejichž vozový park se liší kvalitou i barvou vozů.

Cena taxislužby

Hlavní město Praha pevně stanovuje ceny pro taxislužbu: nástupní cena je maximálně 40 Kč, 1 kilometr jízdy může stát nanejvýš 28 Kč a cena čekání za minutu 6 Kč. Jestliže řidič žádá víc anebo odmítá vydat účet, stali jste se s velkou pravděpodobností obětí podvodníka. Jízdu neplaťte a volejte strážníky městské policie na číslo 156.

Taxi Fair Place

Stanoviště Fair Place jsou vyhrazená parkoviště ve vyhledávaných lokalitách, které poznáte podle sloupů se žlutou cedulí a názvem služby. Hned pod ní jsou uvedeny orientační ceny mezi jednotlivými lokalitami. Za kvalitu a cenu služeb ručí správce místa v pronájmu hlavního města.

Přehledně: Seznam stanovišť Fair Place Taxi

Reklamace taxislužby

Jestliže jste nebyli spokojeni se službami vozů na stanovištích Fair Place Taxi, můžete se kdykoliv obrátit na telefon správce stanoviště 221 102 222 nebo 221 101 224.

Při problému s dalšími provozovateli se obraťte na adresu taxi@praha.eu nebo písemně na Magistrát hlavního města Prahy – odbor dopravních agend při stížnosti na cenu, chybějící taxametr apod.

Postup vyřízení věci: Stížnosti TAXI

Aktuality