Podle názoru obou se v případě Uberu nejedná o sdílenou ekonomiku, ale standardní taxislužbu, a proto musí její řidiči dodržovat zákon o silniční dopravě, což se ale soustavně neděje. Stejně tak je neustále porušován zákon o cenách. Oba představitelé se shodli na nutnosti co nejrychlejší schůzky s ministrem dopravy Danem Ťokem, jehož resort by měl funkci regulátora plnit. 

„Zákony musí platit pro všechny stejně a není možné, aby je jedna služba nedodržovala a ještě se tím chlubila. Společně se zástupci Brna chceme donutit ministerstvo dopravy a ministerstvo průmyslu a obchodu, aby se celou věcí začalo zabývat mnohem intenzivněji, protože ten problém tu prostě je a není možné se před ním schovávat,“ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Nechceme brojit proti mobilním aplikacím a modernímu způsobu taxislužby. Chceme jen to, aby všichni poskytovatelé taxislužby dodržovali platné zákony. Služba Uber působí v Brně zhruba měsíc a půl a již narážíme na stejné problémy jako Praha. Při obcházení zákonů takovým způsobem, jaký využívá Uber, jsou nyní možnosti měst bohužel velice omezené. Je nutné dát městům legislativní možnosti, aby mohla vymáhat dodržování pravidel,“ doplnil náměstek Matěj Hollan.

Řidiči Uberu budou do budoucna mnohem více informováni o tom, že svou činností porušují zákon a co všechno musí při výkonu jejich činnosti splňovat. V přípravě je informační web pro řidiče taxislužeb, co vše musí splňovat a jaké jim hrozí postihy v případě, že to nesplňují.

„Zároveň budeme posílat společný dopis na premiéra a v tuto chvíli i ministra průmyslu a obchodu Bohuslava Sobotku, protože se tím musí úřad bezpodmínečně začít zabývat a ne dělat, že tento problém neexistuje. Netýká se to totiž jen Uberu, ale i dalších služeb, jako je třeba AirBnb, a to se musí řešit na vládní úrovni. Není možné to nechávat na městech,“ dodala primátorka Adriana Krnáčová.