Mikuláš, andělé a čerti připraveni

Cyklohráček je speciální vlak pro děti, přestavěný na velké pojízdné hřiště, který jezdil v sezoně z Prahy na Okoř a do Slaného. Hrajvedoucí, kteří se na palubě starají o dětské hry, tentokrát ale odloží barevná trička a kšiltovky a mezi děti vyrazí během jízdy v kostýmech Mikuláše, čerta a andělů. Tento speciální mikulášský Cyklohráček bude oba dny pendlovat mezi Braníkem a Hlavním nádražím.

Program i ohňostroj bude v Braníku

Na nádraží v Braníku bude v sobotu a v neděli pestrý program pro děti i rodiče, včetně železničních atrakcí nebo sobotního večerního ohňostroje. Zároveň odtud budou vyrážet několikrát za den vyhlídkové nostalgické vlaky po pražských nádražích tažené parní lokomotivou Šlechtična z roku 1949 a motorovým Brejlovcem.

Platí běžné tarify

V mezičase je doplní mikulášské jízdy Cyklohráčku, ve kterém bude platit běžný Tarif PID, tarif Českých drah a také speciální jízdenky na Mikulášské jízdy. „Cyklohráček jezdil od jara do podzimu z Prahy do Slaného a tím, že je to vlak přestavěný pro děti s dětským koutkem, stavebnicemi, hračkami, deskovými hrami a spoustou dalších zajímavostí, získal rychle velkou popularitu,“ řekl Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID. „Od jara do podzimu se s ním přišlo svézt přes deset tisíc cestujících, hlavně rodiny s dětmi. Mikulášské jízdy jsme s Českými drahami připravili hlavně proto, že si děti zelený Cyklohráček přes léto zamilovaly. Všechny čtyři hrajvedoucí, kteří se v létě na jeho palubě střídali, potkáte ve vlaku najednou. Jako Mikuláše, čerta a anděly. Začali jsme mu pracovně říkat Čertohráček.“