Cyklovlak, složený z motorového vozu a speciálně upraveného vozu pro přepravu jízdních kol, byl letos v provozu vždy o víkendech a svátcích v rozsahu dvou párů spojů.
„Obsazenost cyklovlaku byla v letošní sezóně podobná jako loni, a to i přes dvouměsíční výluku mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi, která cyklovlak odklonila ze své původní trasy. Celkem předpokládáme za letošní rok zhruba 6000 přepravených cestujících a téměř 700 jízdních kol,“ informoval Václav Haas, specialista ROPIDu na železnici.

V cyklovlaku platí také tarif Pražské integrované dopravy, takže je možné kombinovat jízdné Českých drah například s pražskou tramvajenkou. Na jednotlivé jízdenky PID lze dojet až do Hostivic, dál už platí pouze předplatní jízdenky PID nebo jízdné ČD. Jízdenka na kolo stojí 25 Kč na každý vlak. Celodenní jízdenka za 50 Kč je tu pro ty, kteří pojedou více vlaky.

Vzhledem k poměrně ustálenému zájmu ze strany cestující veřejnosti bude cyklovlak PID v provozu i v příští sezóně opět od dubna do konce října v nezměněné trase i stejných časových polohách. Věříme, že i v příštím roce pomocí cyklovlaku přiblížíme Pražanům turisticky zajímavé lokality, jako je zřícena hradu Okoř, románská rotunda Budeč, malebné údolí Zákolanského potoka či hornický skanzen Mayrau v Libušině.