Web (www.cd.cz/esko) byl spuštěn v rámci Týdne mobility a ukazuje možnosti spojení Prahy a střeních Čech na základě výhod předplatních jízdenek MHD. „Esko“ využívá denně kolem stovky tisíc cestujících a webová stránka jim má pomoci v orientaci. Stránky byly spuštěny právě včas, protože už funguje sice jen ve zkušebním provozu Nové spojení, tedy nový systém železniční dopravy uprostřed města, který umožňuje spojení všech městských nádraží. Lze předpokládat, že lidé budou tedy železnici využívat ještě častěji. Navíc v mnoha případech je právě „esko“ nejrychlejším druhem dopravy do centra Prahy, a to především ve vypjatých dobách dopravních špiček.

„Esko“ je výhodné i pro vozíčkáře. Na adrese www.cd.cz/bezprekazekje také možné najít ty vlaky, které jsou pro vozíčkáře vhodné. Zatím je to šest tras.

V rámci Týdne mobility si cestující mohli vyzkoušet právě celé nové spojení, tedy jízdu z Masarykova nádraží do Libně, Vysočan, na hlavní nádraží a zpět na Masarykovo nádraží. Nával byl takový, že vagony doslova praskaly ve švech.

Týden mobility a Den bez aut (21. září) jsou jakýmsi veletrhem možností dopravy ve městě. Každý den se konají různé akce, které mají upozornit na dopravu v Praze. Kromě toho jsou připraveny i akce, které přinášejí příjemnou zábavu a poučení, jako je například chystaný Den otevřených dveří u Dopravního podniku Praha či Den s Městskou policií Praha. Podrobný program nabízíme v příloze.