Vlaky od Kladna kvůli pokračující výstavbě tunelového komplexu Blanka přestaly přes Dejvice až na Masarykovo nádraží jezdit v květnu. Teď se vracejí. Uvítají to zejména ti cestující, kteří si z Kladna do hlavního města za prací či zábavou zvykli dojíždět po železnici. V průběhu výluky je zaměstnanci drah z vlaku vysazovali na provizorní zastávce Praha-Gymnazijní a dál do centra je vezla tramvaj nebo metro. Návrat zavedené železniční linky vítají rovněž místní obyvatelé, kteří si doposud museli zvykat na plně obsazené prostředky městské hromadné dopravy.

Výluku ovšem železničáři plně využili k modernizaci celé téměř šestikilometrové trati. Tam, kde to bylo třeba, se dokonce trať posouvala. To se o celý metr a půl stalo poblíž Bubenečské ulice. Došlo na výměnu asi tří stovek pražců a zcela se změnilo dejvické nádraží. Chlubí se novou halou, pokladnami i komerčními prostorami. Nové jsou rovněž střecha a fasáda.

Pátečním zprovozněním železniční trati se ale přiblíží další velmi citelná výluka. Dokonce ještě citelnější než ta současná. Metrostav totiž údajně plánuje uzavřít pro tramvaje blízkou křižovatku ulic Milady Horákové a Svatovítské. Takové opatření ovšem tratě v Dejvicích, Vokovicích a v Podbabě zcela odřízne od ostatní tramvajové sítě a tramvajové vozy tak budou moci vlastně jen pendlovat mezi Podbabou a Divokou Šárkou. Kdy a jak dlouho tato uzavírka bude trvat, není dosud  ještě jasné.