Podle informací Integrované dopravy Středočeského kraje jsou operativní změny v dopravní obslužnosti vyvolány jak komplikacemi na infrastruktuře, tak poruchami vozidel způsobenými velkým množstvím prachového sněhu. U jednotek CityElefant, které zajišťují většinu příměstských linek kolem Prahy, je evidována část odstavených vozidel z důvodu poruchy elektroinstalace, do které vnikají drobné krystaly zmrzlé vody. Běžně se sníh do elektroniky nedostane, problémem je pouze jemný prachový sníh, který letos napadl ve velkém množství a proniká dovnitř skrze výdechy chlazení, kde roztaje a způsobí zkrat. Tato závada postihla více než třetinu všech jednotek ve Středočeském kraji. Jednotky jsou odstavovány do temperovaných hal, kde se pracuje na odstranění vzniklých závad a vozidla se budou postupně vracet do provozu. První již během dneška. Probíhají jednání také s výrobcem o možné konstrukční změně výdechů chlazení. Ta by mohla spočívat v úpravě vnější strany žaluzií pro zvýšení ochrany elektroinstalace.

Aktuální informace k provozu jsou k dispozici na webu https://pid.cz/mimoradnosti/.

Dopravní opatření do 12. února 2021:

Všechny vlaky v rámci Pražské integrované dopravy vedené jednotkami 471 pojedou pouze v jedné soupravě. Týká se to tratí 011, 171, 221, 231 a 232 (u 231 a 232 s výjimkou vlaků, které se dělí v Nymburce hl. n. a druhá jednotka přechází na jiný vlak).

Na trati 011 nepojedou vlaky linky S7 v úseku Praha hl. n. - Český Brod a opačně, jedná se o vlaky čísel 88XX).

Na tratích 060 a 011 nepojede Os 8812 v úseku Nymburk hl. n. - Praha hl. n., vlak Os 8812 bude výchozí z železniční stanice Praha hl. n.

Na trati 221 nepojedou vlaky Os 9100 (Říčany - Praha hl. n.) a Os 9167 (Praha hl. n. - Říčany)

V závislosti na vývoji situace lze předpokládat další změny od příštího týdne.