Průběžně probíhají výluky při práci na jednotlivých úsecích trati č. 231 Praha – Lysá n. L. – Nymburk – Kolín, ale i na ostatních tratích v oblasti Mělnicka a Mladoboleslavska. Tyto výluky mohou způsobovat provozní komplikace a případné zpožďování vlaků.

Komplikace ve středních Čechách

Oprava trati mezi Velkým Osekem a Hradcem Králové komplikuje cestu do Prahy. Vlaky jsou v tomto úseku nahrazovány autobusy, takže v Poděbradech si cestující do Prahy musí přestoupit zpět na vlak. Dochází i k pravidelnému zpožďování vlaků na Prahu. Výluka potrvá jen do 19. dubna. Obdobná výluka ale čeká na cestující i v následujícím období od 20. dubna do 25. května, kdy bude autobusy nahrazena vlaková doprava v úseku Poděbrady – Chlumec nad Cidlinou. Cestující navíc musí počítat s tím, že právě na této trati Praha - Hradec Králové bude postupně v jednotlivých úsecích docházet ke krátkým výlukám prakticky až do konce letošního roku.

Nové nádraží – také komplikace

Výluky obtěžují na hlavní trati mezi Prahou a Kolínem, kde se staví nové nádraží a upravuje trať v úseku Praha-Běchovice – Úvaly. Proto jsou vybrané vlaky odkláněny přes Poděbrady a Nymburk. Středočeši si dlouhodobě stěžují na stav dalších tratí a žádají, aby kromě trati č. 231 (Praha – Lysá nad Labem – Kolín) byla učiněna komplexní náprava také na tratích č. 072 (Lysá nad Labem – Ústí nad Labem), 071 (Nymburk – Mladá Boleslav) a 070 (Praha – Mladá Boleslav – Turnov). Představitelé SŽDC slíbili, že komplikace budou odstraněny nejpozději do konce letošního roku.