Informace k jednání Zastupitelstva HMP

18. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy se koná ve čtvrtek 2. července 2020. Zasedání je veřejné a začíná v 8.30 hodin. Sledujte vše k jednání on-line!

Více informací
Datová platforma Golemio zveřejnila další analýzu věnující se mimo jiné krátkodobým pronájmům v Praze. Chceme, aby bylo co nejvíce našich rozhodnutí založeno na tvrdých datech, zejména pokud se bavíme o poskytování krátkodobých ubytovacích služeb, které je na datech vlastně postaveno. Jasná pravidla sdílené ekonomiky jsou pro nás prioritou jak na pražské úrovni, tak na úrovni celostátní, a to především s ohledem na současnou situaci ovlivněnou epidemií koronaviru.

Zdeněk Hřib
primátor hl. m. Prahy

Rozdíly v účinnosti především mezi respirátory jsou obrovské, a to většinou nikoli v materiálu, ale především ve střihu a těsnosti na obličeji. Laboratoř Akademie věd České republiky, která nejpřesněji měří filtrační účinnost, tak prokazuje, co většina zdravotníků již v březnu tušila - čínské respirátory na evropských hlavách příliš nepomáhají. Proto jsme schválili nákup testovacího zařízení za zhruba čtyři miliony korun, které pomůže rozšířit technické kapacity a podpořit práci tohoto unikátního českého výzkumného pracoviště.

Petr Hlubuček
náměstek primátora

Když se dnes potřebujete dostat ze zastávky Krakov na sídlišti Bohnice na Vítězné náměstí v Praze 6, musíte autobusem na metro Kobylisy, odtud metrem na Vltavskou a pak tramvají. Nebo z Kobylis metrem do centra s přestupem na Muzeu a pak zase nahoru „Áčkem“ na Dejvickou. Obě varianty zaberou čtyřicet minut. Lanovkou zkrátíme cestu na patnáct minut s cestou k jejím zastávkám.

Adam Scheinherr
náměstek primátora

Kultuře jsme pomohli injekcemi v podobě nákupů knih od vydavatelů nebo zakázkami na výtvarná umělecká díla, teď navazujeme také přímou finanční podporou. Nejrychlejší formou je mimořádná účelová dotace příjemcům grantů, žádosti o podporu ale samozřejmě ji otevíráme i těm, kteří příjemci nejsou. Celkem do kultury pouštíme dalších 120 milionů korun. Stejně tak dalších 100 milionů korun rozdělíme na restart cestovního ruchu a alespoň částečnou záchranu letní sezóny.

Hana Třeštíková
radní hlavního města

Sportoviště trpí kvůli koronaviru stejně jako podnikatelé. I jim pomáháme, jak jen můžeme. V Praze si nemůžeme dovolit přijít ani o jeden bazén, ani o jednu halu. Částka 10 milionů korun, která je na tuto pomoc určena, byla původně alokována na realizaci projektu Olympijský festival Praha, který se ovšem po zrušení Olympijských her v Tokiu v letošním roce neuskuteční.

Vít Šimral
radní hlavního města

Na občany ze střední příjmové kategorie nesmíme zapomínat. Jsou to lidé, kteří se chtějí a mohou podílet na řešení své bytové situace, ale za současných podmínek vůbec na hypotéku na pořízení přiměřeného bytu nedosáhnou. Nemají ale ani nárok na přidělení sociálního bytu od města. Takže se bez podpory ocitají v neřešitelné situaci - a pomoc ze strany města je tak pro ně důležitá. Na druhé straně Praha má problém nedostatku bytů například pro profese potřebné pro chod města. Toto vše může pomoci řešit projekt dostupného družstevního bydlení.

Hana Kordová Marvanová
radní hlavního města

Chceme, aby byty byly využívány primárně za účelem dlouhodobého bydlení, protože k tomu byly postaveny. Je zřejmé, že poskytování krátkodobého ubytování v bytech má negativní dopad na dostupnost bydlení, minimálně v širším centru města. Budeme se snažit, aby co nejvíce bytů dlouhodobě zůstalo na trhu s bydlením a nevrátily se na trh s ubytovacími službami. Vytváříme například model sociální realitní agentury, kdy město bude působit v roli partnera pro soukromé majitele bytů a bude jim poskytovat určité garance, aby byli ochotní pronajímat byty potřebným za dostupné ceny.

Adam Zábranský
radní hlavního města

Domovy pro seniory nebo pro lidi s postižením zůstaly ve stínu, přitom také ony zajišťují péči o velmi křehké klienty. Létající krizový tým poskytne zařízením sociální péče potřebnou zdravotnickou, personální a psychologickou podporu. Výhodou je, že tým lékařů a sester je mobilní – k dispozici má speciálně vybavené výjezdové vozidlo Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy - a umí operativně reagovat na potřeby každého zařízení.

Milena Johnová
radní hlavního města

Magistrát hlavního města Prahy

Informace

  • z magistrátu
  • z dopravy

Informace z magistrátu

Informace z dopravy

Spustit video

Kalendář akcí

čtvrtek
2.7.
3 akce
pátek
3.7.
3 akce
sobota
4.7.
3 akce
neděle
5.7.
2 akce
pondělí
6.7.
1 akce
úterý
7.7.
1 akce
středa
8.7.
čtvrtek
9.7.
pátek
10.7.
sobota
11.7.
neděle
12.7.
pondělí
13.7.
úterý
14.7.
středa
15.7.