UPOZORNĚNÍ

Do odvolání platí na Magistrátu hlavního města Prahy opatření proti šíření nákazy onemocnění covid-19

Více informací

Aktuální informace a doporučení ke koronaviru

Mimořádná opatření platná pro hl. m. Prahu. Přehled opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, nařízení Hygienické stanice hl. m. Prahy a další dokumenty.

Více informací

Informace k jednání Zastupitelstva HMP

33. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy se koná ve čtvrtek 27. ledna 2022. Zasedání je veřejné a začíná v 8.30 hodin. Sledujte vše k jednání on-line!

Více informací
Největší odměnou za kampaně, které na magistrátu k tématice očkování vznikly, je pro město především vysoká proočkovanost Pražanů. Praha nabízí širokou nabídku očkovacích center a nyní se ještě uvolňují další termíny v souvislosti s tím, že někteří nemohou kvůli nákaze omikronem přijít, tudíž je aktuálně možnost nechat se naočkovat velmi rychle.

Zdeněk Hřib
primátor hl. m. Prahy

Dnes jsme zahájili stavbu Štvanické lávky. Během tří let se nám podařilo zadat projekt, získat veškerá povolení a vysoutěžit zhotovitele. To je v českém administrativním, právním i konkurenčním prostředí obrovský úspěch. Letos začneme stavět i Dvorecký most mezi Prahou 4 a 5. Čeká nás rok změny.

Adam Scheinherr
náměstek primátora

I letos v Praze připravujeme celou řadu adaptačních opatření, která budou sloužit Pražanům, jako je třeba nový rybník na Letné, výsadba stromů v ulicích města či lesoparcích, revitalizace parků a adaptace budov města včetně fotovoltaiky na střechách v podobě Pražské sluneční elektrárny.

Petr Hlubuček
náměstek primátora

Klíčovou součástí celého území Florence je i pražská magistrála, kterou soutěžící ve svých návrzích řešili. Vítězný návrh uvažuje nad takovým budoucím řešením magistrály v prostoru Těšnova, které dává příležitost pro vytvoření nového městského parku.

Petr Hlaváček
náměstek primátora

Vyhlásili jsme rozvoj Pražské tržnice za prioritu města. Navážeme na to dobré, co v tržnici fungovalo, a obohatíme fungování a program areálu tak, aby sloužil Pražanům všech příjmových a věkových kategorií.

Pavel Vyhnánek
náměstek primátora

Milostivé léto představuje obrovskou šanci pro mnoho dlužníků na nový začátek bez dluhů. Řada z nich se totiž nedokáže vymanit z dluhové pasti, protože původně dlužná částka narostla kvůli nemravně vysokému příslušenství a nákladům exekuce na mnohonásobek. Proto velmi vítám zákon schválený v Parlamentu a za Prahu chceme udělat vše pro to, aby se o této šanci dozvědělo co nejvíce lidí, kterých se to týká.

Hana Kordová Marvanová
radní hlavního města

Výstava Adama Turečka ve vestibulu stanice metra Anděl je již čtvrtým projektem za dva roky, kdy spolupracuje program Umění pro město s Dopravním podnikem. A co jiného by mělo zahájit provoz znovuoživených vitrín ve zrekonstruovaném vestibulu než výstava s tématem pražského metra.

Hana Třeštíková
radní hlavního města

Na rekonstrukci a rozšíření domova pro seniory Bojčenkova bude uvolněno 181 milionů korun. Domov bude určen pro 59 klientů. V Praze-Slivenci se pak z finančních prostředků fondu postaví bytový dům o zhruba dvaceti bytech. Na výstavbu bude poskytnuto 65 milionů korun.

Adam Zábranský
radní hlavního města

Velmi oceňuji nasazení všech zúčastněných organizací, a především každého praktického lékaře, který je ochoten se nad rámec své práce věnovat lidem, pro které je návštěva ordinace i očkovacího centra nepřekonatelným problémem.

Milena Johnová
radní hlavního města

Věřím, že nové coworkingové centrum pro technologické a podnikatelské startupy Next Zone ve Smíchovské SPŠ je sice první, ale nikoliv poslední takový prostor, jenž na pražských středních školách v brzké budoucnosti vznikne. Kreativitu a podnikavost mladých lidí vždy rád podpořím.

Vít Šimral
radní hlavního města

Hlavní město od loňského roku připravuje kroky potřebné pro získání Vrchlického sadů do své správy, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti hlavního nádraží. Aktuálně jsou tamní pozemky svěřeny městské části Praha 1. Důvodem je zájem hlavního města na koordinovaném řešení revitalizace tohoto území včetně realizace nové tramvajové trati mezi zastávkami Muzeum a Bolzanova.

Jan Chabr
radní hlavního města

Magistrát hlavního města Prahy

Informace

  • z magistrátu
  • z dopravy

Informace z magistrátu

Informace z dopravy

Spustit video